Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde test sürüşleri tamamlandı!

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde test sürüşleri tamamlandı!Antalya'da hayata geçirilen 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde tüm testler başarıyla tamamlandı.  Varsak-Müze arasındaki yeni hat önümüzdeki hafta yolcu taşımaya başlayacak. 


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde tüm testler tamamlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Varsak-Müze arasındaki yeni hat, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle 25 Ekim tarihinden itibaren bir hafta ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet verecek. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Otogar- Müze arasında inşanın tamamladığı 3. Etap Raylı Sistem Projesi faaliyete başlıyor.Hat üzerindeki sinyalizasyon, trafo, gabari, cer gücü gibi sistemlerin denetlenmesi sonrasında kum torbaları kullanılarak yapılan ağırlıklı testler de başarıyla bitirildi.

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi

1 hafta ücretsiz olacak 

Raylı sistem; Atatürk Durağı, Sakarya, Batıgar, Yenidoğan, Kültür, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze Durağı arasındaki güzergahta artık vatandaşları taşıyacak. Yeni hat, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 25-Ekim-1 Kasım tarihleri arasında vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek.

3. Etap Raylı Sistemin işletme devri de Antalya Ulaşım A.Ş.’ye yapıldı. Hattın sisteme dahil edilmesi ile Varsak-Müze arasında kesintisiz ulaşım yapılabilecek. Yapılacak karşılıklı aktarma ile Varsak-Müze hattından ve Fatih-Havalimanı veya Fatih-Expo hattında istenilen noktaya gidebilecek. Sistem, toplu ulaşıma nefes aldıracak. 

7 ile 185 kilometrelik raylı sistem geliyor!