Antalya Beymelek'e 1 milyon TL'lik yatırım!

Antalya Beymelek'e 1 milyon TL'lik yatırım!Demre’nin Beymelek Mahallesi’ne yaptığı ziyarette vatandaşların sıcak asfalt talebine “Bizim sözümüz senettir. Beymelek Mahallesi için 2 kilometre de benden” diyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sözünü tuttu ve sıcak asfaltı döktürdü.Demre’nin Beymelek Mahallesi’ne yaptığı ziyarette vatandaşların sıcak asfalt talebine “Bizim sözümüz senettir. Beymelek Mahallesi için 2 kilometre de benden” diyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sözünü tuttu ve sıcak asfaltı döktürdü.


Haziran Ayı başında Demre’de başlayan sıcak asfalt çalışmaları sonrası, ilçeye 12 kilometre asfalt dökümü gerçekleşmişti. Diğer mahallelere yapılan sıcak asfaltı gören Beymelek sakinleri, Başkan Türel’in Demre ziyareti esnasında mahalleleri için sıcak asfalt taleplerinde bulunmuştu. Türel, asfalt programında olmamasına rağmen bu talebi geri çevirmemiş, vatandaşlara, “Bizim sözümüz senettir. Beymelek Mahallesi için 2 kilometre de benden” karşılığını vermişti. Başkan Türel talimatıyla geçtiğimiz günlerde Beymelek Mahallesi’ne 2.5 kilometre sıcak asfalt döküldü. Türel’in sözünü kısa sürede yerine getirmesi mahalle sakinlerini sevince boğdu.


Beymelek sakinlerinden Salih Ünal, sıcak asfaltın gelişiyle tozdan kurtulduklarını dile getirerek, “Menderes Başkanımıza sonsuz teşekkürler. Toz, topraktan kurtulduk. Söz vermişti, her zaman olduğu gibi yine sözünü tutacağını biliyorduk” diye konuştu. 

Beymelek Mahallesi’nde gerçekleştirilen 2.5 kilometrelik sıcak asfalt çalışmasının maliyetinin yaklaşık 1 milyon lira olduğu açıklandı.Antalya Büyükşehir Belediyesi