Çukurova Balkon

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı 14 Haziran'da açılıyor!

Antalya Sarısu Kadınlar Plajı 14 Haziran'da açılıyor! Antalya Sarısu Kadınlar Plajı 14 Haziran'da açılıyor!

ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, Sarısu’daki Kadınlar Plajı'nın 14 Haziran’da "Yaza Merhaba" partisi ile 5 yıldızlı otel konforunda hizmete açılacağını söyledi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, Sarısu’daki Kadınlar Plajı'nın 14 Haziran’da "Yaza Merhaba" partisi ile 5 yıldızlı otel konforunda hizmete açılacağını söyledi. Dinçmen, bu dönem plaja 1 milyonluk yatırım yapıldığının altını çizdi.


ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, geçen yıl oluşturdukları Kadınlar Plajı’nda farklı farklı yaklaşımlar aldıklarını söyledi. Kadınlar Plajı’nın Sarısu’yun denize döküldüğü 70 bin metrekarelik bir alana kurulduğunu aktaran Dinçmen, plaj yapılmadan önce alanın toprakla kaplı, harabe şeklinde uyuşturucu madde kullananların mekanı olduğuna dikkati çekti. İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte alanı temizlediklerini ifade eden Dinçmen,  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte bu doğanın hazırladığı koy gibi bölümü, Kadınlar Plajı yapmaya karar verdiklerini kaydetti.

 

Mermerli kadınlar plajı vardı

Antalya’da geçmişte de Mermerlide Kadınlar Plajı’nın bulunduğunu aktaran Dinçmen, "Geçen yıl iki ay gibi kısa süre içinde kadınlarımızın rahatlıkla denize girebileceği, huzurlu ve nezih bir yaşam alanı oluşturmaya çalıştık. Bunu da başardık. Çok güzel teveccühler aldık" dedi. Dinçmen, bu yılki çalışmaların ana temasını ise geçen yıl koydukları anı defterinden aldıkları dilek ve temenniler ışığında oluşturduklarını dile getirdi

 

Anı defterinde ki ricalar

Dinçmen, “Geçen yıl sezona 500 şezlongla başladık ama sezonu kapatırken günlük 1250 şezlonga ulaşmıştık. Sezon ortalamasında 1050 kadını ağırladık. Bu ziyaretçi profiline baktığımızda yüzde 50’sini yabancı uyruklular oluşturuyor. Anı defterinde muhalefet diye tabir edilen partilerin kadınlarının bile teşekkür yazıları ile karşılaştık. Dileklerde, spor alanı, DJ, yaşlı kadınlarımızın kum banyosu talepleri vardı" diye konuştu.

 

 Kum banyosu, spor merkezi, SPA

Kadınlar Plajı’na romantizmalı kadınlar için kum banyosu hazırladıklarını kaydeden Dinçmen, “Plajda 400 metrekarelik alana Lara’dan getirdiğimiz ince kumla kum banyosu bölümünü hazırladık.Sahildeki büfenin olduğu platformu genişleterek, orayı matine ve eğlence için alanı hazırladık. Arka bölümdeki alanı çimle kapladık. Hemen yanına haftanın her günü  sabah saat 10 ile 11 arasında aerobik, öğleden sonra saat 14 ve 15 saatleri arasında step olarak spor bölümü oluşturduk. Plaj voleybolu ve basketbol alanını yaptık. Plajın arka bölümünü kadınlarımıza spor yapmaları için düzenledik” diye konuştu

 

Et balık lokantası da var

Oyun parklarının yanında çocuklar için 3 adet şişme oyun alanının da hizmete gireceğini belirten Dinçmen, kadınların sahil ve denizin yanında günlük ihtiyaçlarını da karşılayacakları yaşam merkezi oluşturmaya çalıştıklarının altını çizdi. Dinçmen, “İçinde çayı, kafesi, nargilesi olan kır bahçesi yaptık. Et balık lokantası ve pastane yaptık. Bu pastanede ev yapımı dolmadan, mantıya kadar restoran gibi bir pastane çalışması yaptık. Deniz malzemelerinin satıldığı bir butik ve Onay Hamamı’nın SPA ve sağlık merkezi açılıyor. İçeriye giren kadın masajını yaptıracak, SPA'yı kullanacak. Bunlar için cüzi bir ücret verecek. Kadınlara, şezlongtan, gölgelenmeden, girişten, otoparktan hiçbir şekilde ücret almadan onlara en güzel yaşam ortamını sunuyoruz” diye konuştu.

 

 

Engelliler unutulmadı

  Kadınlar Plajı’nda engelli bireyleri de unutmadıklarının altını çizen Dinçmen, "Onların rahatlıkla denize girmeleri için ahşap platform yapıyoruz. Araçları ile gelmeyen engelli bireylerin sahile ulaşmalarını sağlamak için, araçlarını hazır tutuyoruz. Engelli çocuklarımız için de ayrı bir engelli parkının olmaması gerekiyor. Engelli ve engelsiz çocukların bir arada oynayacağı parklar yaptık. Engeli çocuklarımızın mağdur olmamaları için arabaları ile sallanabilecekleri salıncak yaptık. Her vatandaşımızın rahatlıkla faydalanabileceği bir yaşam merkezini hayata geçirmeye çalıştık" ifadelerini kullandı.

 

Bu yıl gölgeleme sistemini devre koyduklarını da sözlerine ekleyen Dinçmen, "Demir direklerin üzerine gergi sistemi ile otel tipi gölgeleme olacak. Altlarında ahşap şezlong ve üzerlerinde minder olacak. Bu yıl kadınlarımız 5 yıldızlı otel konforunda güneşlenecekler ve denize girecekler. 1500 şezlong yerleştiriyoruz. Yani 3 bin şemsiyenin karşılayacağı bir gölgeleme sistemi kuruyoruz" dedi.

 

Hizmet bedeli

Sarısu Mesire alanı ve Kadınlar Plajı’nda otoparkın ücretli olması ile ilgili Dinçmen  "Kadınlar Plajı, kadınların yaşam merkezidir. Burada piknik yapılmasını istemiyoruz. Piknik yapacakların 250 dönümlük mesire alanından faydalanmasını istiyoruz. O alanda 160 olan masa sayısını 860 sayısını çıkardık. Geçen yıl 500 aracı içeri alındığında otopark kalmıyordu. En iyi hizmeti sunmak için çeşitli birimlere istihdam yaptık. Yaya, toplu taşıma aracı, motosiklet ve bisiklet ile gelenler ücret ödemeden içeri girerken, araçları ile gelenlerden giriş ücreti olarak araba başına 5 TL hizmet bedeli koyduk. Otobüsler ve minibüsler için park alanı yaptık. Minibüsten 10TL, otobüsten 25 TL adı altında hizmet bedeli alıyoruz. Giriş ücreti almıyoruz”

 

Kaos sona erdi

 Her pazar günü teftişe çıktığını dile getiren Dinçmen, "Kamuoyuna yansıyanlar gibi otopark ücretinden şikayetçi değiller. Kişi ailesi ile pikniğini yaptıktan sonra, bize gelip anons yaptırıp araba aramıyor. Arkasına parkeden arabanın sahibi bulmak için uğraşmıyor. Rahatlıkla mekanı terk ediyor. Bu ücreti veren kişiler çok mutlular. Kullanım alanının rahatlığından dolayı bize teşekkür ediyorlar. Daha şikayetle karşılaşmadık" dedi.

 

Kamuoyu’nda algı değişti

Kadınlar Plajı’na yapılan eleştirileri de değerlendiren Dinçmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Geçen yıl bu plajı farklı bir yer gibi düşündüler. Tesettürlü alanı gibi bir yer düşündüler. Burayı gelip görenler böyle olmadığını gördüler. Her bayanın çok rahat gelip kullanabileceği bir yer olduğu görünce fikirleri değişti. Üstsüzler de kendilerini toparladı. Bu yıl çok daha rahat geçecek. Gelenler buraya hayran kalıyor. Bu yıl maksimum kapasite olan 1500 şezlongun rezervasyonla olacağını düşünüyoruz. Bizden ek yer talep edeceklerini düşünüyoruz."

 

Açılış partisi yapılacak

  14 Haziran’da "Yaza Merhaba" partisi ile Kadınlar Plajı’nı saat 08.00 ile 19.00 arasında kadınlara teslim edeceklerini vurgulayan Dinçmen, "Plajdan çıkan kadınlarımızı, nostalji otobüsü ve traktörü ile toplu taşıma araçlarına ulaştıracağız. İçeride de 100 araçlık otopark ve buradan hiçbir ücret almıyoruz. Sarısu’ya bakan bölümde de yeni bir otopark alanı oluşturuyoruz" dedi.  Kadınlar Plajı’na ANET olarak 450 bin TL yatırım yaptıklarını aktaran Dinçmen, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla birlikte bu senelik 1 milyonluk yatırım yaptıklarını kaydetti. Dinçmen, Sarısu  Mesire Alanı ve Kadınlar Plajı’na bu yıl yapılan harcamanın 3 milyona ulaştığını sözlerine ekledi.  Plajda halen taş toplama makinesi ile zemin düzenlemesi, kepçelerle de plaj genişletmesi yapılıyor. inşaat çalışmalara rağmen kadınların plajda denizde girdikleri gözlendi.


İleri Gazete