Antalya Stadı'nın yüzde 15'i tamamlandı!

Antalya Stadı'nın yüzde 15'i tamamlandı!

Antalya'da yapımı süren 33 bin kişilik stadyumun yüzde 15'i tamamlandı. Meltem 'deki eski 100 'üncü Yıl Spor Kompleksi 'nin bulunduğu alana yapılan stadyumun temelleri tamamlandı.
Arsanın bulunduğu alandaki formasyon ve kot gibi değişikliklerden dolayı projede küçük değişiklikler yapıldığını belirten  TOKİ  Akdeniz ve Doğu Anadolu Uygulama Şube Müdürü Kazım Bayburt, bu değişikliklerin her inşaatta görülebileceğini söyledi. 


Daha önce stadyum alanında yüzme havuzu için işlem yapıldığını, bu işlemlerin düzeltilmesinin de zaman aldığını aktaran Kazım Bayburt, 'Yüklenici firma iş bitim tarihini 14 Nisan 2015 olarak verdi, ancak bize sürpriz yapıp 2014 sonlarında stadyumu teslim edebilirler" dedi. 


Stadyumun tribünlerinin prefabrik, üstünün çelik ve üzerinin de tamamen kapalı olacağını hatırlatan Bayburt, şöyle konuştu: "Stadyumun altı tamamen sosyal tesis olacak. Sosyal salonları var. Sporcuların dinlenme, duş gibi her türlü ihtiyacına cevap verecek." 10 bin kişilik spor salonunun ihalesini ise Kaldırımoğlu İnşaat aldı. 


Salonun bitiş tarihi ise 22 Mart 2015 olarak açıklandı. HaberTürk