11 / 08 / 2022

Antalya Ulualan sahiline 4 otel ve golf sahası yapılacak!

Antalya Ulualan sahiline 4 otel ve golf sahası yapılacak!

Antalya Manavgat’ta Ulualan sahil bölgesinin 4 otel ve golf alanı için tahsis edilmesine siyasetçiler ve sivil örgütler tepki gösterdi, kararın iptal edilmesi talep edildi...Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 30 Aralık 2018’de onay verilen yaklaşık 3 bin dönümlük alan, 3’ü konaklamalı 750’şer dönüm, 1’i konaklamasız 550 dönüm olmak üzere 4 ayrı parça şeklinde yalnızca “golf alanı” kullanımlarına tahsis edilecek şekilde düzenlendi. 

Cumhuriyet'ten Bülent Ecevit'in haberine göre; bölgeye giderek incelemeler yapan Manavgat’ın CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat’ın geleceği olan Ulualan bölgesi, sahil bandında henüz yapılaşmamış, konumu Akdeniz’e kıyısı, Manavgat ırmağı doğal yapısı ve orman alanları ile bütünleşen yapısı ile bölge halkımız için çok büyük önem arz eden ender nitelikteki boş alanlardan biri” diye konuştu.

50 YILDIR KORUNUYOR

Bölgenin 50 yıldır korunarak bugünlere geldiğini belirten Sözen, Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu (MUKP) adına yaptığı konuşmada şunları kaydetti: 

“2 km’lik sahil şeridimizin tamamının, golf alanlarına cepheli olacak şekilde düzenlenmesi, çocuklarımızın, halkımızın denizle bağlantısının kopması, izole edilmesidir. Bakanlık hassasiyetlerimizi dikkate alarak golf alanları planlamasını acil iptal etmeli. Biz Manavgat halkı olarak kentimizin sahibiyiz ve Ulualan’ı korumaya kararlıyız.”

Platforma, 37 sivil toplum örgütü ile AKP ilçe örgütü dahil tüm siyasi partiler de destek verdiklerini belirtti.

Salda Gölü'nde millet bahçesi hazırlığı başladı!

Ziya Altınoğlu Stadyumu millet bahçesi olacak!