Antalya'da gayrimenkul yatırımında en dikkat çeken bölgeler!

Antalya'da gayrimenkul yatırımında en dikkat çeken bölgeler!Türk Emlak Haber Ajansı Antalya Bölge Temsilcisi İlker Ay, Türkiye'nin turizm kentlerinden Antalya'nın gayrimenkul yatırımında en dikkat çeken bölgelerini sıraladı.


Türkiye'nin turizmin önde gelen şehirlerinden biri olan Antalya pandemi sürecinde de salgından en az etkilenen bölgelerinden biri oldu. İklimin ve fiziki güzelliğin etkisiyle gayrimenkulde en çok prim yapan Antalya gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Türk Emlak Haber Ajansı Antalya Bölge Temsilcisi İlker Ay, gün geçtikçe değerlenen Antalya'da gayrimenkul yatırımcıların dikkatini çeken 10 bölgeyi sıraladı.

Şirinyalı-Fener Bölgesi  

Şehrin en hareketli, en çok ilgi çeken ve fiyatların en yüksek olduğu bölge konumunda bulunuyor. Satılık gayrimenkul sayısı diğer bölgelere oranla daha az olduğu için fiyatlarda daha fazla artış bulunuyor. Merkezi konumlu denize yakın ve sosyal hayatın en yoğun olduğu bölge her zaman cazibesini koruyor.

Lara-Güzeloba  

Denize yakın olmasına rağmen şehir merkezine biraz daha uzak konumda olduğu için fiyatlar biraz daha makul ancak ilgi her zaman devam ediyor. Daha çok emekliler ve başka şehirlerden Antalya’ya yerleşen yerli alıcılar ilgi gösteriyor. Kira amortisman süresi ortalama 200 ay civarında. Konutlar merkezi bölgelere göre daha yeni durumda.

Konyaaltı 

Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajının arkasında yer alan bölgeler büyük bir şehirde aynı zamanda bir tatil beldesi havasında olduğu için çok ilgi görüyor. Fiyatlar sürekli olarak artıyor.  Kira geliri açısından da çok cazip bir bölge Konyaaltı konum olarak merkeze yakın, ulaşım imkanı da oldukça kolay.

Hurma 

Özellikle yabancı alıcıların ilgi gösterdiği bölgede fiyatlar fazla talep nedeniyle sürekli artış eğiliminde. Kira amortisman süresi 200 ay civarında.

Meydankavağı 

Merkezi konumda olması ulaşım imkanlarının fazla olması ve bölgedeki konutların yeni ve sitede olması gibi sebeplerle özellikle orta gelir seviyesindeki yerli alıcılar tarafından ilgi görüyor. Kira bedelleri oldukça yüksek ve talep çok fazla.

Kundu-Kemerağzı 

Oteller bölgesi olarak anılan alanda yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi çok yüksek. Konut, Arsa ve ticari gayrimenkullerin hepsi de ilgi görüyor ve gelecek vaat ediyor. Konum olarak Lara plajları ile Havaalanı arasında yer alıyor. Sürekli gelişiyor. Kemerağzı bölgesindeki arsaların imar probleminin de çözülmüş olması bölgenin cazibesini arttırdı.

Yeşilbayır-Yeniköy-Duacı-Nebiler 

Pandemi sürecinin etkisiyle insanların müstakil evde oturma talepleri arttı. Bu sebeple müstakil ve bahçeli ev/villa bölgesi olan bu bölgeye ilgi arttı. Bu bölgedeki konut ve arsa talebi şu anda en yüksek düzeylerde. Kira amortisman süresi 220-250 ay civarında.

Kepez Sütçüler 

Fiyatların diğer bölgelere göre daha cazip olması, yeni yerleşim alanı olması ve arzın çok olması sebepleriyle hareketli bir dönem geçiren bölge daha çok alt ve orta gelir grubundaki yerli alıcılara hitap ediyor. Yatırım içinde uygun bir bölge fiyatlar artış eğiliminde.

Kızıltoprak-Kızılarık Bölgesi 

Merkezi konumda olmasına rağmen daha yeni ve makul fiyatlı evlerin olması nedeniyle orta gelir grubu tarafından yüksek ilgi görüyor ve yatırım için uygun fırsatlar sunuyor. Kira amortisman süresi 180 aya kadar düşebiliyor.

Merkezi konumda olmasına rağmen daha yeni ve makul fiyatlı evlerin olması nedeniyle orta gelir grubu tarafından yüksek ilgi görüyor ve yatırım için uygun fırsatlar sunuyor. Kira amortisman süresi 180 aya kadar düşebiliyor.

Antalya Elmalı'ya kent meydanı projesi geliyor!