19 / 08 / 2022

Asgari ilkokul mezunu 127 bin personel alınacak! Yaş sınırı 18-45 yaş olarak açıklandı

Asgari ilkokul mezunu 127 bin personel alınacak! Yaş sınırı 18-45 yaş olarak açıklandı

İŞKUR verilerine göre, kayıtlı işsiz sayısı son bir yılda 673 bin kişi artarken TÜİK verilerine göre işsiz sayısı bir yıl öncesine göre 614 bin kişi azalmış olarak görülüyor. İŞKUR kurumda kayıtlı iş arayanlara iş kapısı aralıyor. Asgari ilkokul mezunu 127 bin personel alınacak. İşte detaylar..DİSK Araştırma Merkezi’nin (DİSK-AR)  ‘İşsizlik ve İstihdamın Görünümü’ raporuna göre; mevsim etkisinden arındırılmış geniş tanımlı işsiz sayısı, Nisan 2022'de 8 milyon 107 bin kişiye yükseldi. Pandemi öncesine göre geniş tanımlı işsiz sayısı 1 milyon 595 bin arttı. TÜİK ve İŞKUR işsizlik verileri arasında 1 milyon 288 bin kişilik fark ortaya çıktı.

İŞKUR yaptığı son duyuruyla Türkiye genelinde istihdam edilmek üzere 18-45 yaş arası en az lkokul mezunu 127 bin kişinin istihdam edileceği iş ilanları ve iş kollarını duyurdu.

Öte yandan Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) genellikle işsizlerin yararlandığı Toplum Yararına Program’a (TYP) ilişkin yeni yayınladığı yönetmeliğe göre, programa başvuranlar hakkında ‘güvenlik incelemesi’ yapılabilecek. Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı tespit edilenler programa alınmayacak, alınmışsa programdan çıkartılacak.

İşte İŞKUR'un 127 bin personel alımıyla ilgili yayınladığı iş ilanları ve detaylar..

 Asgari ilkokul mezunu 127 bin personel alınacak! Yaş sınırı 18-45 yaş olarak açıklandı

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.