13 / 08 / 2022

Asgari ücrete ek zam çalışmasında son dakika gelişmesi! Bakan Bilgin o adımı atacak

Asgari ücrete ek zam çalışmasında son dakika gelişmesi! Bakan Bilgin o adımı atacak

Asgari ücrete yapılacak ek zam öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den peşe peşe sıcak adımlar gelmeye devam ediyor. Bakan Bilgin, dün yaptığı konuşmada ek zammın miktarının açıklanacağı tarihi duyurmuştu. Bilgin açıklama öncesi diplomasi trafiğini sıklaştırdı.Asgari ücrete ek zam çalışmalarında diplomasi traifği tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz' açıklaması sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı asgari ücrete ek zam çalışmasında ilgili sendikalarla bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Asgari ücrete ek zam miktarına ilişkin ilk dikkat çeken açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan gelmişti. Kurtulmuş, asgari ücrete ek zam miktarının yüzde 40 civarında olacağını ifade etmişti.

Hükümetin tepe yönetiminden asgari ücret artışına ilişkin gelen açıklama sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de sahneye çıkarak yapılacak miktarının kamuoyuna açıklanacağı tarihi bildirdi.

Bakan Bilgin, “Tamamlandığı zaman önümüzdeki hafta başında veya hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.