Aşkale Çimento doğudan batıya yatırım köprüsü kuruyor!

Aşkale Çimento doğudan batıya yatırım köprüsü kuruyor! Aşkale Çimento doğudan batıya yatırım köprüsü kuruyor!

Bölgesel bir müteşebbis hüviyetiyle yola çıkan, bu gün Türkiye'de hatırı sayılır bir bölümünde sanayi yatırımları olan Aşkale Çimento, Bilecik ve Bursa’da bulunan çimento-hazır beton tesislerini satın alarak gücüne güç kattı.Aşkale Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “Uzun vadeli yatırım ve kapasite artırım hedeflerimiz içinde batıda etkin olmak hep vardı. Trabzon Çimento; bu anlamda bizim için bir kilometre taşı olmuştu.


Buradaki liman ve Kafkas pazarına açılım imkanını değerlendirdikten sonra Türkiye’deki batı pazarında da bulunmak istedik. Özellikle; Aşkale, Gümüşhane, Erzincan ve Van gibi ağır iklimsel şartlara sahip tesislerimiz kış aylarında satış yapamaz hale geliyor.


Bilecik Çimento Fabrikası ve satın aldığımız hazır beton tesisleri ekonomik açıdan şirketimize yeni ufuklar açacak. Belirlediğimiz büyüme hedefi ile Türkiye sanayi devleri içinde ilk 100’e girmeyi arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu. BİLECİK ÇİMENTO’NUN HİKAYESİ


2006 yılında ÇED Raporunun alınmasının ardından temelleri 2008 yılında atılan Sançim Bilecik Çimento 2010 tarihinde ilk klinkerini üretmeye başladı. Çimento satışında Güney Marmara, Kuzey Ege ve Orta Anadolu bölgelerinde faaliyet gösteriyor.


Topluma ve doğaya değer katarak üretim yapmayı hedefleyen Bilecik Çimento, lokasyon avantajı ile çevresindeki mermer ocaklarından çıkan ve doğada biriken mermer atık parçalarını çimento üretiminde hammadde olarak kullanmakta ve Türkiye’nin en kaliteli çimentolarını üretmeyi hedeflemektedir. Doğadan aldıklarını tekrar ülke ekonomisinin ve müşterilerinin hizmetine sunarken; ortaya çıkardığı değer ile yapıların daha kaliteli ve güvenilir olmasını amaçlamaktadır.


Bilecik Çimento; Bursa, Bilecik, Adapazarı, Kocaeli, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Yalova,  Ankara  ve Manisa illerinde satış-pazarlama yapıyor. Aynı zamanda; Bursa Geçit, Bilecik, Yenişehir ve Bursa Ovaakça’da hazır beton tesisleri bulunuyor.


Milat