Ataşehir’de 5. Çevre Şöleni başlıyor!

Ataşehir’de 5. Çevre Şöleni başlıyor! Ataşehir’de 5. Çevre Şöleni başlıyor!

Ataşehir Belediyesi tarafından çevre duyarlılığının arttırılması amacıyla geleneksel olarak her yıl yapılan çevre şöleninin bu yıl 5.’ sini düzenleniyor. Ataşehir’de 5. Çevre Şöleni başlıyor.

Şölen kapsamında çeşitli etkinliklerle geri dönüşümün önemi vurgulanarak, çevre kirliliğinin önlenmesine dikkat çekilecek. Yarışmada dereceye girenlere ise çeşitli ödüller verilecek.

 

Ataşehir’de geleneksel hale gelen Çevre Şöleni süresince çevre bilincinin geliştirilmesi için Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından çalışmalar yapılacak, birbirinden renkli etkinliklerle çevre ve doğa dostları bir araya gelecek.

 

26 Mayıs ile 5 Haziran tarihleri arasında yapılacak Ataşehir Belediyesi 5. Çevre Şöleni’nin açılış gününde; 26 Mayıs 2014 Pazartesi saat 10:00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda (Novada AVM 4. kat) “Dünyayı Kurtaran Çocuk” isimli Tiyatro gösterisi sahnelenecek.

 

Çevre Şöleni kapsamında 27 Mayıs Salı günü 17:00 ile 19:00 saatleri arasında Küçükbakkalköy Mahallesi Fevzipaşa Caddesi üzerinde “Ambalaj Atıklarından Defile” yapılacak.

 

Şölen kapsamında 28 Mayıs Çarşamba günü saat 10:00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda “Ödül Töreni ve Kokteyl” gerçekleştirilecek.

 

30 Mayıs Cuma günü saat 10:00 ile 13:00 arasında Küçükbakkalköy Nazım Hikmet Parkı’nda “Cam Kumbara Boyama Atölye Çalışması” ve “Ambalaj Atıklarından Atölye Çalışması” yapılacak.

 

5. Çevre Şöleni 5 Haziran Perşembe günü saat 19:00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılacak “Kısa Film Yarışması Ödül Töreni ve Kokteyl” ile son bulacak.