Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun son hali mest etti!

Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun son hali mest etti! Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun son hali mest etti!

İstanbul’un önemli stadyumlarından olan Atatürk Olimpiyat Stadı, 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline hazırlanıyor. Stat, hibrit çim ile yenilenen saha zemini, ışıklandırma sistemi ve modern soyunma odalarıyla mest etti.İstanbul’un önemli stadyumları arasında yer alan Atatürk Olimpiyat Stadı, 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline hazırlanıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre; hibrit çim ile yenilenen saha zemini, ışıklandırma sistemi ve modern soyunma odalarıyla 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline ev sahipliğinde bulunacak.

HARİKA BİR DENEYİM VADEDİYOR 

Kapasitesi 72.000’e çıkan stadyum, geliştirilen toplu taşıma, internet bağlantısı ile futbolseverlere harika bir deneyim yaşatacak.

Yenilenen medya tribünü, final boyunca stadyumda görev alacak gazetecilere en iyi çalışma ortamını sağlayacak.

MEST ETTİ 

Yenileme çalışmaları süren Atatürk Olimpiyat Stadyumu son fotoğraflarıyla şimdiden futbolseverleri büyülüyor.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 2005'te Liverpool ile Milan arasında oynanan ve unutulmaz finaller arasına adını yazdıran Finale de ev sahipliğinde bulunacak.

KUPA FİNALİ DE BURADA 

Diğer yandan Ziraat Türkiye Kupası 2019-2020 sezonu final maçının hangi statta oynanacağı belli oldu.

5 Mayıs 2020 tarihinde oynanacak final maçı İstanbul Atatürk Olimpiyat stadı'nda oynanacak.

TFF, daha önce 21 Mayıs 2010 olarak açıklanan final maçının tarihinin 5 Mayıs 2020 tarihe alındığı belirtildi.

TFF'DEN RESMİ AÇIKLAMA 

"UEFA'nın 30 Mayıs'ta oynanacak 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesinde final standartları kapsamında yenilenen Atatürk Olimpiyat Stadı'nda resmi bir maç yapılması talebini değerlendiren TFF Yönetim Kurulu, daha önce 21 Mayıs 2020 Perşembe günü yapılacağı duyurulan final maçının tarihini 5 Mayıs 2020 olarak değiştirdi. Ziraat Türkiye Kupası final müsabakasının saati ise daha sonra kamuoyuna duyurulacak."