Atatürk Orman Çiftliği'nin hamamı kiralanacak

Atatürk Orman Çiftliği'nin hamamı kiralanacakAtatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Genel Müdürlüğü, tarihi hamam kiralama işi için yeniden ihale açtı.
Mülkiyeti AOÇ'a ait, kadastronun 34 parselinde bulunan 2 bin 206 metrekare açık alanlı ve 244 metrekare kapalı alanlı kültür varlığı olarak tescilli tarihi hamam kiraya verilecek.


Söz konusu hamam, AOÇ Genel Müdürlüğü tarafından verilecek yetki belgesi ile 1 yıl içerisinde her türlü röleve-restorasyon projelerinin hazırlanması ve onaylanması, pastane, kafe veya restoran olacak şekilde yapılmak üzere Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan kiralamaya engel teşkil etmeyecek tüm izinlerin alınması kaydı ile kiraya verilecek.


İhale, 13 Aralık 2007 tarihinde saat 14.00'de AOÇ müdürlük binasında kapalı zarf teklif alma sonucunda yapılacak açık arttırma usulü ile gerçekleştirilecek.


Muhammen bedeli aylık bin YTL olarak belirlenen kiralık hamam ihalesinde katılımcılardan 10 bin YTL tutarında geçici teminat bedeli alınacak. Kati teminat ise sözleşme bedelinin yüzde 12'si kadar olacak.


İhaleye katılmak isteyenler şartnameyi mesai saatleri içinde bedeli karşılığı müdürlük ticaret şubesinden temin edebilecekler.


AOÇ Genel Müdürlüğü daha önce de söz konusu tarihi hamamın kira işini 26 Haziran 2007 tarihinde ihaleye çıkarmış, ancak ihaleyi alan firma sözleşme imzalamadığı gerekçesiyle ihale iptal edilmişti.