Atatürk Stadı'ndaki yenileme çalışmaları sürüyor!

 Atatürk Stadı'ndaki yenileme çalışmaları sürüyor! Atatürk Stadı'ndaki yenileme çalışmaları sürüyor!

Sanica Boru Elazığspor'un iç saha maçlarını oynayacağı Atatürk Stadı'ndaki yenileme çalışmaları sürüyor...


     Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Sanica Boru Elazığspor'un iç sahadaki maçlarına ev sahipliği yapacak Elazığ Atatürk Stadyumu'nun Süper Lig standartlarına uygun hale getirilmesi için üç vardiya halinde 24 saat geceli ve gündüzlü çalışıldığı, stadın baştan aşağı yenileneceği kaydedildi. 

     Çalışmalar kapsamında ilk olarak geçen yıl sorunlu olan çim zeminin kaldırılarak, yüzeyinde su birikmesi ile balçık ve çamur oluşumu en asgari seviyeye indiren yeni bir çim zemin oluşturulduğu kaydedildi. Zeminin altına kış mevsiminde biriken karların erken erimesi amacıyla elektrikli ısıtma sistemi döşendiği, bunun yanı sıra ülkede yalnızca bir kaç stadyumda bulunan fıskiyeli, süre ayarlı otomatik yeni sulama sistemi yapıldığı belirtildi. 

     Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: 

     ''Atatürk Stadyumu'nun güney ve kuzey kale arkası tribünlerinin üstü kapalı olmaması nedeniyle deforme olan ve alta su sızdıran beton zeminlerinin tamamının yalıtımı yapılarak sıfır mozaik ile kaplanması işi devam ederken, tribün önlerinde bulunan ve maç seyrini zorlaştıran tel örgülerin yüksekliği bir metreye indirilmiştir. 

     Saha içinde bulunan yedek kulübeleri yeniden dizayn edilerek yenilenecektir. Protokol tribünü ön alanı genişletilerek, VİP salonuna yapılan ek bina ile daha geniş ve ferah bir ortam sağlanacaktır. Kombine biletli seyircilerin bulunduğu alan düzenlenerek, buraya oturma salonu eklenecektir. Kapalı tribün çatısına demir aksamlar eklenerek güçlendirilmiş ve yeni çatı yapılarak, boyanmıştır. Basın tribünü genişletilerek televizyon ve radyo naklen yayın odaları eklenecek ve basın tribününe oturma salonu ilave edilecektir.'' 

     Açıklamada, bir kısmı yapılan ve bir kısmı da halen yapılmakta olan bütün bu işlerin bitmesiyle Atatürk Stadyumu'nun Süper Toto Süper Lig'e ve Elazığ'a yakışır bir görünüme kavuşacağı dile getirildi. 

     Sanica Boru Elazığspor, Atatürk Stadı'ndaki yenileme çalışmaları nedeniyle iç saha maçlarını Elazığ'da oynayamıyor. 

AA

pus