Avcılar'da yeni okulun inşaatına başlandı!

Avcılar'da yeni okulun inşaatına başlandı!Eğitime önem veren Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, yeni okul dönemi yaklaşırken Avcılar’da çocuklar için başlattığı eğitim seferberliğine devam ediyor.


Avcılar’da yüzme bilmeyen, daha önce havuza ya da denize hiç gitmemiş çocuklar için okul bahçelerine havuzlar kurduran, Avcılarlı çocuklara 10 bin adet kitap dağıtan, okulların boyalarını yenileyip temizliklerini hayata geçiren Avcılar Belediyesi, çocukların eğitimi için yeni projeler geliştirecek.

Yeni okulun inşaatı başladı

Merkez Siyaset Gazetesi'nde yer alan habere göre; Türkiye’nin en kalabalık okuluna sahip 5 bin 300 kişilik Avcılar Leyla Bayram İlköğretim Okulu’nun olduğu Yeşilkent Mahallesi’nde toplam 48 derslik kapasiteli bir okulun inşaatına başlandığını müjdeleyen Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, yine Yeşilkent Mahallesi’nde bir başka okul daha inşa edilmesi için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Okul inşaatını ziyaret edip çalışmaları  izleyen Hançerli, “24 derslik ortaokul, 24 derslik ilkokul olmak üzere Yeşilkent’te önemli bir konumda, 3 km yürüyerek okula giden çocuklarımızın olduğu bir bölgede okul inşaatı başladı. Biz de belediye olarak günden güne takip ediyoruz ve her türlü desteği sunuyoruz. Yine bir başka okulla ilgili de görüşmelerimiz sürüyor. Eğer o okul da başlarsa Yeşilkent’in okul problemini çözeceğiz. Türkiye’de yoğunluk bakımından liderliği elinde bulunduran bir okul var biliyorsunuz, 5 bin 300 öğrencisi olan Leyla Bayram İlköğretim Okulu. İnşallah okulumuz yoğunluk açısından liderliğini kaybedecek. Başarıda lider olacak inşallah. Onun için de yoğun bir çalışma sürdürüyoruz” diye konuştu.

Çocuklara 5 bin adet çanta

“Yürüttüğümüz birçok hizmeti sessiz sakin ve yardım alanları incitmeden sürdürüyoruz” diye konuşan Turan Hançerli, ekonomisi iyi olmayan çocuklara çanta dağıtılacağını söyledi. Turan, “Yakında okullar açılıyor. Biz de ekonomik durumu iyi olmayan çocuklarımız için 5 bin adet çanta tedarik ettik. Bu çantalarda ne belediyemizin ismi ne de kendi ismimiz yazmıyor. Yani çocuklarımızın çantaları hediye bizden hediye olarak aldıklarını kimse bilmesin diye üzerine herhangi bir isim yazmak istemedik” açıklamasında bulundu.