27 / 01 / 2023

Ayçiçek yağı fiyatlarını tavan yaptıracak korkunç tehlike ortaya çıktı! Bakanlıktan düğmeye basıldı

Ayçiçek yağı fiyatlarını tavan yaptıracak korkunç tehlike ortaya çıktı! Bakanlıktan düğmeye basıldı

Ayçiçek yağı fiyatlarının hasat mevsimi gelmesi nedeniyle düşmesi beklenirken gelen haber tüketiciyi üzdü. Bakanlık sorunu çözmek için düğmeye bastı. Kriz aşılamazsa kışa doğru 5 litresi 189 liraya satılan ayçiçek yağlarının fiyatlarının 200 lirayı geçmesinden endişe ediliyor.



Ayçiçek yağının fiyatlarının düşmesi için üreticinin tarlaya ektiği ayçiçek hasadına başlaması bekleniyor. Ülkemizde Ağustos sonu Eylül ayı içinde hasat edilen ayçiçek bitkilerinde görülen zararlı tırtıl ürünleri tehdit ediyor aynı zararlı mısır tarlalarına da dadandı. Tarım ve Orman Bakanlığı zararlı bözekle mücadele için çalışma yapılması talimatı verdi.

Ayçiçek ve mısırda zararlı tırtıl alarmı verildi. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü 13 Temmuz 2022’de “Ayçiçeğinde Çayır Tırtılı (Loxostege Sticticalis) Mücadelesi Hakkında” başlığı ile 7 il valiliğine genelge gönderip böcekle mücadele için İnsansız Hava Araçlarının (İHA), zirai drone kullanılmasına izin verdi.
 




Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön