Bağcılar Kirazlı Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum ne?

Bağcılar Kirazlı Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum ne?KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Bağcılar Kirazlı'da devam eden kentsel dönüşüm projesine ilişkin son durum hakkında bilgi paylaştı. 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, önceki aylarda İstanbul Bağcılar'da kentsel dönüşüm çalışmalarına başlamıştı. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, sosyal medya üzerinde projenin son durum hakkında bilgi paylaşımı yaptı. 

Bağcılar Kirazlı Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum ne?

Riskli yapıların yıkımının bittiğinde alan 2017 senesinde riskli yapı ilan edilmişti. KİPTAŞ, riskli yapı ilan edilen As Fatih Sitesi'ndeki dönüşüm çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. KİPTAŞ, Bağcılar Kirazlı Mahallesi'nde As Fatih Sitesi'ndeki dönüşüm çalışmaları için Nisan ayında çalışmalara başlamıştı. Bağcılar'daki proje için görüşmelere geçen sene başlandı ve sözleşmeler Ocak 2021'de imzalandı. Proje içerisinde hak sahipleriyle yüzde 93 oranında anlaşma sağlandığı ifade edilmişti. 

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Bağcılar'daki dönüşüm projesine ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Projedeki son durumu paylaşan Ali Kurt, şu açıklamada bulundu:

Bağcılar Kirazlı Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum ne?

"Bağcılar Kirazlı Mahallesi'ndeki dönüşüm projemizde elektrik deplasesi, kaba yapı ve geoteknik çalışmalar eş zamanlı olarak hızlı bir şekilde yürütülüyor."

 

Bağcılar Kirazlı Mahallesi'ndeki dönüşüm projemizde elektrik deplasesi, kaba yapı ve geoteknik çalışmalar eş zamanlı olarak hızlı bir şekilde yürütülüyor. pic.twitter.com/y6vPL3JOTt

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) October 26, 2021

 

KİPTAŞ Bağcılar Kiraz Evler projesinde geoteknik çalışmalar başladı!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com