16 / 08 / 2022

Bahçeli'nin 100 il önerisini Erdoğan kabul etti! İşte il olmaya aday olan o ilçelerin listesi

Bahçeli'nin 100 il önerisini Erdoğan kabul etti! İşte il olmaya aday olan o ilçelerin listesi

Cumhur ittifakının kritik ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz ay grup toplantısında dile getirdiği 'Türkiye'nin 100. yılında 100 ile sahip olmasını istiyoruz' açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul gördü. İşte il olmaya aday olan o ilçelerin listesi...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, 25-26 Ağustos'ta Bitlis'in Ahlat ilçesinde Türkiye'nin 81 ilden 100 ile çıkacağını açıklayacak. Söz konusu gelişmeyi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz duyurdu.

AK Parti'li Demiröz,  MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağını bildirdi.

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin hali hazırda 81 olan il sayısını 100'e çıkarılmasıyla ilgili düşüncesinin MHP'nin 10 Mayıs tarihinde TBMM'de yaptığı grup konuşmasında dile getirmişti.

MHP lideri Bahçeli, "Biz il sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye hedefliyoruz" demişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, ilçe statüsünden çıkarılarak il olacak yerlerden birinin Bitlis'in Ahlat ilçesi olduğunu ifade etti.

Peki il olmaya aday diğer ilçeler hangileri?

İşte detaylar...

 

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.