Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi için ilk harç döküldü!

Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi için ilk harç döküldü!Başakşehir Belediyesi, eğitim alanında büyük adımlar atmayı sürdürüyor. Bahçeşehir’de içinde ilk ve ortaokul, fen lisesi, öğrenci yurdu, huzurevi gibi bölümler olan “Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi” için ilk harç döküldü.


Başakşehir, sağlıkta olduğu gibi eğitimde de zirve yolunda emin adımlar atıyor. Başakşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, modern ortaöğretim kurumlarıyla göz dolduran Başakşehir’e dev bir eğitim kompleksi daha inşa edilecek. “Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi” ismini taşıyan külliyenin temel atma töreni, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

Kartoğlu: Beş yıldızlı bir proje

Başakşehir Belediyesi’nin arazi tahsisi, hayırsever iş adamı İsmail Kemal Demiröz’ün bağışıyla hayata geçirilecek olan okul kompleksi inşaatı için temel atma töreni yapıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ile hayırsever İsmail Kemal Demiröz ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Başkan Kartoğlu, törende bir konuşma gerçekleştirdi. İsmail Kemal Demiröz’ün eğitim kompleksi için yaptığı bağışın çok değerli olduğunu dile getiren Başkan Kartoğlu, “Bu güzel hizmetin hayata geçmesi için İsmail Kemal Demiröz ve Demiröz ailesi sık sık benimle temasa geçerek teşvik ettiler. Hayır konusunda bu kadar heyecanlı oldukları için kendilerini tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi projesine de değinen Kartoğlu, “Burada birden fazla eser olacak. Okuluyla, yurduyla, hatta sonradan projeye sağlık ocağını da ekledik. İçerisindeki fen lisesi de ilçemiz için bir ilk olacak. Beş yıldızlı bir proje oldu.” dedi.

Başakşehir’in ilk fen lisesi olacak

Konuşmalardan sonra  protokol önüne butonlar getirildi. Dua edildikten sonra Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ile hayırsever iş adamı İsmail Kemal Demiröz, beraber butona basarak temele ilk harcı döktü.

Temeli atılan Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi projesi birçok binadan meydana geliyor. İlk ve ortaokul, fen lisesi, öğrenci yurdu, huzurevi, mescit ve sağlık ocağından oluşan projedeki lisenin inşaatı  tamamlandığında Başakşehir’in ilk fen lisesi olacak. Külliyedeki huzureviyle çocuk, genç ve yaşlılar bir arada bulunacak.

 

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı 18 ayda tamamlanacak!