Bahçeşehir, yatırımcıların gözdesi haline geldi!

Bahçeşehir, yatırımcıların gözdesi haline geldi! Bahçeşehir, yatırımcıların gözdesi haline geldi!

İnşaat faaliyetlerinin hızla devam ettiği Türkiye’nin ilk uydu kenti Bahçeşehir, yatırımcıların gözdesi haline geldi. Bahçeşehir hem konut hem de ticari ünitelere yatırım yapmak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.İnşaat faaliyetlerinin hızla devam ettiği Türkiye’nin ilk uydu kenti Bahçeşehir, yatırımcıların gözdesi haline geldi. Dağ Mühendislik'in pazar araştırmasına göre; yepyeni bir şehirde huzurlu yaşama imkanı, doğru lokasyonu ve yatırıma uygun arsa stoğu bölgeyi cazip hale getiren etkenler arasında yer alıyor.  


İstanbul Avrupa Yakası’nın en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Bahçeşehir hem konut hem de ticari ünitelere yatırım yapmak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. 


Yeni gayrimenkul yatırımları, ulaşım olanaklarının gelişmesi ve ticari fonksiyonların artmasıyla İstanbul’un en önemli yerleşim yerleri arasında bulunan Bahçeşehir'e bugün yatırım yapanların yakın gelecekte ciddi kazanç sağlayacağını söyleyen Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, “İstanbul’da artan nüfus ve jeolojik açıdan deprem riskinin düşüklüğü Bahçekent bölgesindeki inşaat faaliyetlerini artırıyor.


İstanbul’un merkezi lokasyonlarına göre, Bahçeşehir’de büyük projeler geliştirmeye yönelik arsa stoğunun fazla olması da önemli bir unsur" dedi. 


Bahçeşehir ve çevresinin bu sebeplerle yatırımcının gözdesi haline geldiğinin altını çizen Dağ,  bölgenin şehrin içerisindeki karmaşadan uzaklaşmak isteyenler için alternatif olarak gelişmeye devam ettiğini belirtti. 


Doğan Dağ "Bahçeşehir bölgesi yeni gayrimenkul ve ticari ünitelere yatırım yapmak isteyenlerin gözdesi haline geldi. Yaptığımız pazar analizine göre de bölgede en fazla talep edilenler arasında okul, hastane, kreş ve çocuk yuvasının yer aldığını gördük. 


Ulaşım imkanlarının gelişmesiyle birlikte Bahçekent bölgesinde toplu ulaşımın artırılması ve kentsel dönüşüm süreçlerinin bu bölgelerde işliyor hale gelmesi Bahçeşehir bölgesini daha tercih edilir duruma getirdi" diye konuştu.Haber Yeni Birlik'te şöyle yer aldı


 İnşaat faaliyetlerinin hızla devam ettiği Türkiye'nin ilk uydu kenti Bahçeşehir, yatırımcıların gözdesi haline geldi. 


Dağ Mühendislikln pazar araştırmasına göre; yepyeni bir şehirde huzurlu yaşama imkanı, doğru lokasyonu ve yatırıma uygun arsa stoğu bölgeyi cazip hale getiren etkenler arasında yer alıyor. Bahçeşehir'e bugün yatırım yapanların yakın gelecekte ciddi kazanç sağlayacağını söyleyen Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ,"Ulaşım imkanlarının gelişmesiyle birlikte toplu ulaşımın artırılması ve kentsel dönüşüm süreçlerinin bu bölgelerde işliyor hale gelmesi bölgeyi daha tercih edilir duruma getirdi" diye konuştu. 


Yeni Birlik