Bakan Eroğlu'dan 'Melen Havzası' açıklaması!

Bakan Eroğlu'dan 'Melen Havzası' açıklaması! Bakan Eroğlu'dan 'Melen Havzası' açıklaması!

Bakan Veysel Eroğlu, "Melen Havzası'nı çiçek gibi yapacağız. Burası, İstanbul'a su temin eden, Türkiye'nin en önemli havzalarından bir tanesidir. Havza için eylem planı hazırlıyoruz" dedi

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'un su ihtiyacını karşılamak amacı ile hayata geçirilen Melen Projesi ile ilgili, "Melen Havzası'nı çiçek gibi yapacağız. Burası, İstanbul'a su temin eden, Türkiye'nin en önemli havzalarından bir tanesidir. Bu havzadaki tüm alt yapı çalışmaları için yaklaşık 15 paketlik büyük bir eylem planı hazırlıyoruz. Ben başta olmak üzere bu işin takipçisi olacağız" dedi.


Kentteki bir otelde düzenlenen Melen Havzası Koruma Projesi Koordinasyon Toplantısı'na katılan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Düzce'nin tabiat harikası il olduğunu fakat bunun değerlendirilemediğini söyledi.


Kenti, doğa ve tabiat turizminin lokomotifi yaparak sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya açmak istediklerini vurgulayan Eroğlu, "Melen Havzası Projesi çok önemli bir proje. Burada çok örnek bir çalışma yapalım istiyoruz. Öncelikle şunu sormak istiyorum, Düzcemizi, Melen Havzamızı çiçek gibi yapmaya hazır mıyız?. Başarının ilk şartı niyet etmektir. Biz de niyet ettiğimize göre tamamdır bu iş. Ben de azimliyim, inşallah bu havzayı en güzel şekilde, vatandaşın kırsal kalkınmasını da dikkate alarak tamamlamayı bizlere Allah nasip eylesin. Melen Havzası'nı çiçek gibi yapacağız. Burası, İstanbul'a su temin eden, Türkiye'nin en önemli havzalarından bir tanesidir. Bu havzadaki tüm alt yapı çalışmaları için yaklaşık 15 paketlik büyük bir eylem planı hazırlıyoruz. Ben başta olmak üzere bu işin takipçisi olacağız. Bu havzadaki vatandaşları da asla mağdur etmeyelim istiyoruz. Bunu da vatandaşlarımıza kırsal kalkınma için gerekli tüm desteği vermek suretiyle yapacağız." 


Toplantıya, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Mustafa Erdemir, Düzce Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Düzce milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Aslan ve Osman Çakır, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı, İSKİ Genel Müdürü Dursun Atilla Altay, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı, kaymakamlar ve belediye başkanları katıldı.


Toplantı, basına kapalı devam etti.


AApus