28 / 09 / 2022

Bakan Nebati'den indirim çağrısı! 'Enflasyonuyla mücadele etme konusunda kesin kararlıyız'

Bakan Nebati'den indirim çağrısı! 'Enflasyonuyla mücadele etme konusunda kesin kararlıyız'

Tarım Kredi marketlerinde yarın başlayacak indirimli satışlara ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati değerlendirmede bulundu.Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 15 Ağustos 2022 tarihinden itibaren 30'dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidileceğini hatırlatarak "Vatandaşımızın maruz kaldığı gıda enflasyonuyla mücadele etme konusunda kesin kararlıyız" açıklamasını yaptı.

Bakan Nebati den indirim çağrısı! Enflasyonuyla mücadele etme konusunda kesin kararlıyız

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, gıda fiyatlarının düşürülmesine yönelik çalışmalara yönelik değerlendirmede bulundu.

Pandemi süreciyle tetiklenip Rusya-Ukrayna Savaşı ile derinleşen küresel sorunların tüm dünyayla birlikte Türkiye'de de gıda fiyatlarında önemli artışlara neden olduğuna vurgu yapan Nebati, "Bizler, vatandaşımızın maruz kaldığı gıda enflasyonuyla etkin şekilde mücadele etme konusunda kesin kararlıyız. Yakın dönemde, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın girişimleriyle imzalanan Tahıl Koridoru Anlaşması küresel hububat fiyatlarında düşüşe sebep olmuş, petrol fiyatlarında son haftalarda bazı gevşemeler yaşanmıştır. Ayrıca ülkemizde bu yıl tarımsal üretimde önemli artışlar da söz konusudur" ifadelerini kullandı.

Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde önemli bir adıma daha imza attıklarını belirten Nebati, Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 15 Ağustos itibariyle 30'dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidileceğini bildirdi.  İşte Nebati'nin gıdaya yönelik açıklamaları...
Geri Dön