08 / 08 / 2022

Bakanlığa ait binalarda dış cephe ve iç mekan yenilemeleri mecliste!

Bakanlığa ait binalarda dış cephe ve iç mekan yenilemeleri mecliste!

Bakanlığa ait merkez ve taşra teşkilatı binalarında yapılan dış cephe ve iç mekan yenilemeleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, bakanlığa ait merkez ve taşra teşkilatı binalarında yapılan dış cephe ve iç mekan yenilemelerine ilişkin soru önergesi verdi. Tanrıkulu, sorusunun Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Tanrıkulu, ''Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim'' diye konuştu.

Tanrıkulu, açıklamalarına şu şekilde devam etti: ''Konuya ilişkin kamuoyu hassasiyeti devam etmektedir. Ülkemizde yaşanan ekonomik krize rağmen kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalarda; dış cephe ve iç mekân yenilemesi çalışmalarının gözle görülür bir şekilde artış gösterdiği belirtilmektedir. Ayrıca kurumlarda; mobilya, masa ve koltuk gibi büro malzemeleri de yenilenmektedir.''

Bakanlığa ait binalarda dış cephe ve iç mekan yenilemeleri mecliste!

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun soruları:
1. Bakanlığınıza ait merkez ve taşra teşkilatı binalarında 'dış cephe ve iç mekân yenilemesi yapılmış mıdır? 

2. Yapılmış ise son 10 yıl içinde toplam kaç kez dış cephe ve iç mekân yenilemesi, bakım ve onarımı yapılmıştır? 

3. Bu işler için son 10 yılda, yıllık toplam kaç para harcama yapılmıştır? Bu harcamalar hangi kaynaktan karşılanmıştır? 

4. Mobilya, masa ve koltuk gibi büro malzemeleri konusunda da yenilemeye gidilmiş midir? 

5. Gidilmiş ise son 10 yıl içinde, bu işler için yıllık toplam kaç para harcama yapılmıştır? 

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com