08 / 08 / 2022

Bakanlığa ait kullanılmayan taşınmazlar mecliste!

Bakanlığa ait kullanılmayan taşınmazlar mecliste!

Bakanlığa ait kullanılmayan taşınmazlar meclis gündemine taşındı. CHP'li Antmen, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen,  Bakanlığa ait kullanılmayan taşınmazlara ilişkin soru önergesi verdi. Yavuzyılmaz, sorusunun Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Antmen, ''Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince arz ederim'' diye konuştu. 

Antmen, açıklamalarına şu şekilde devam etti: ''Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait olduğu belirtilen Erzurum şehir merkezi Yoncalık Caddesi üzerinde uzun yıllar İller Bankası Bölge Müdürlüğü olarak hizmet veren binanın çöplüğe döndüğüne dair haberler basında yer almıştır. Kurumun 2011 yılında Palandöken ilçesinde yaptırdığı yeni hizmet yerleşkesine taşınmasıyla kaderine terk edilen bina kısa sürede talan edilmiştir. Kapı ve pencereleri belirsiz kişiler tarafından sökülerek götürülen 5 katlı bina kısa sürede “çöp bank” halini aldı." şeklinde haberler bulunmaktadır.''

Bakanlığa ait kullanılmayan taşınmazlar mecliste!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen'in soruları:
1- Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ait kaç taşınmaz bulunmaktadır?

2- Bu taşınmazlardan kaç tanesi aktif olarak kullanılmaktadır?

3- Kullanılmayan taşınmazların sayısı ne kadardır?

4- Kullanılmayan taşınmazlar ne kadar süredir kullanılmamaktadır?

5- Mersin İlinde bakanlığa ait kaç taşınmaz bulunmaktadır?

6- Mersin İlinde bulunan taşınmazlardan kaç tanesi kullanılmamaktadır? 

Nuran IŞIK/Emlakkulisi.com