25 / 05 / 2022

Balıkesir Yeni Karesi Projesi'nde fiyatlar 118 bin liradan başlıyor!

Balıkesir Yeni Karesi Projesi'nde fiyatlar 118 bin liradan başlıyor!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Toplu Konut AŞ’nin (BALTOK) inşasına başladığı 1.334 konutluk yeni projede fiyatlar 118 bin liradan başlıyor.Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Toplu Konut AŞ’nin (BALTOK) inşasına başladığı 1.334 konutluk dev projenin tanıtımı Avlu Balıkesir Sergi Salonu’nda yapıldı. İnşasına başlanan projeyle ilgili davetlilere bilgiler verilirken, tanıtımda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’in en büyük konut projesini hayata geçirdiklerini dile getirdi. 


İnşasına başlanan projenin tanıtım toplantısını Habertürk sunucusu Oylum Talu yaptı. Proje hakkında sinevizyon eşliğinden bilgiler veren Talu’nun ardından BALTOK Genel Müdürü Sercan Akkoç bir konuşma yaparak “Lansmana özel 90 gün süre ile yüzde 10 indirimli konut satışlarının başladığını söyleyen Talu, “1+1 dairelerin 118 bin liradan, 2+1 dairelerimiz 190 bin liradan, 3+1 dairelerimiz 237 bin liradan, 4+1 dailerimiz ise 362 bin liradan başlayan fiyatlarımız ile dilediğimiz özelliklere sahip seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunulmuş durumda” açıklamasını yaptı. 


Tanıtım toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da bir konuşma yaparak davetlilere hitap etti. Balıkesir’in hükûmetin, devletin yaptığı altyapı yatırımları, bölünmüş yollar, havalimanları ve limanlar ile Ege ve Marmara’da önemli bir konuma geldiğini ifade eden Başkan Uğur, sanayicilerin de Balıkesir’de yerler aldığını hatırlattı. 


Başkan Uğur, Balıkesir’in Yeni Karesi, Avlu Balıkesir, Altıeylül ilçesindeki 10Burda AVM ve Yeni Şehir Hastanesi ile üç merkezli bir şehir istediklerini belirtti. Başlanan tüm projeleri tek tek bitirdiklerini kaydeden Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Avlu Balıkesir bitmek üzere. 45 gün içinde bitecek. Çamlık projemiz hızla devam ediyor. Buradan Çamlık’a teleferik ile çıkacağız. Teleferik ihalesi bir ay içerisinde yapılacak. Hepsinin talibi var. Bunları yaparken Yeni Karesi’de de çok modern, güvenli ve sağlam daireler inşa edeceğiz. 2019 yılından önce bu konutlar bitsin istiyoruz” dedi. Konuşmasının sonunda Balıkesirspor’un ekonomik sıkıntısı nedeniyle BALTOK üzerinden bir milyon lira bağışta bulunulduğunu açıkladı.


Türkiye Gazetesi