Balıkesir'de 2 bin 400 konut üretilecek!

Balıkesir'de 2 bin 400 konut üretilecek!Balıkesir, "modern kentleşme hamlesi'ni "Yeni Karesi" projesiyle başlatıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Balıkesir Toplu Konut AŞ'nin (BALTOK) geliştirdiği proje, Balıkesirlilere nitelikli konut ve yaşam alanları sunacak.


Balıkesir, "modern kentleşme hamlesi'ni "Yeni Karesi" projesiyle başlatıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Balıkesir Toplu Konut AŞ'nin (BALTOK) geliştirdiği proje, Balıkesirlilere nitelikli konut ve yaşam alanları sunacak. Mayıs ayında GYODER tarafından yedincisi düzenlenen "Gelişen Kentler Zirvesi'ne ev sahipliği yapan Balıkesir, zirve sonrası kazanımlarını "Yeni Karesi" projesiyle hayata geçirmeye hazırlanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BALTOK ile geliştirecekleri projelerle, Balıkesirlilerin hak ettikleri modern, sağlam ve ferah konutlara kavuşacağını açıkladı. Uğur, İstanbul, Bursa,  Ankara  ve  İzmir  gibi büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların Balıkesir'de sosyal donatılarıyla tam bir yaşam alanı olacak mesken sahalar talep ettiğini dile getirdi. Uğur, Balıkesir'in geniş bulvarlar, ticari birimler ve kamu yatırımlarıyla yeniden inşa edileceğini dile getirdi. Geniş bahçeleri, yeşil alanları ve modern site yaşantısıyla mahalle kurgusunu bir arada sunan projenin iki etabında toplam 2 bin 400 konut üretilecek.  


Faturalar mobil tahsilatla ödenecek 

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (BASKİ) fatura tahsil işlemlerinde kolaylık sağlamak için araç filosuna dahil ettiği son teknoloji 10 mobil tahsilat aracı törenle hizmete başladı. Başkan Ahmet Edip Uğur, mobil fatura ödeme araçlarının kırsal mahalle ağırlıklı hizmet vereceğini açıkladı. 


Yeni ASIR


Web: http://www.baltok.net/