10 / 12 / 2022

Bankalar neden emeklilerin peşine düştü Emekli maaşını bankaya aldığında ne oluyor

Bankalar neden emeklilerin peşine düştü Emekli maaşını bankaya aldığında ne oluyor

Son dönemde bankaların emekli maaşlarını kendi bünyelerine almak için verdiği kampanya savaşına dikkat çeken Erol Taşdelen, emekli maaşını taşıyanlara verilen 3-5 bin lira promosyonun arkasındaki gerçeği açıkladı. Taşdelen, promosyonlarda neler dikkat edilmesi gerektiğini tek tek anlattı.İkincisi; Emeklilerin kenarda 3-5 kuruş mevduatı var. Bankaların maaşı ödeme aracılığını almak ile bu mevduata da ulaşması kolay oluyor. Bir taraftan kredi için hedef kitle iken diğer taraftan da emeklilerin tasarrufları bankaların iştahlarını kabartıyor. 

Üçüncüsü; Emeklilerin genelde konut ve taşıt gibi gayrimenkulleri bankalara Sigorta gibi çapraz satış yapma şansı doğuruyor. Bankalar emeklilere ait kira gelirleri gibi ödemeleri genelde maaşın yatan bankaya yatması isteniyor. Bu da bankaya ek gelir oluyor.

Dördüncüsü; Emekli eşler genelde aynı bankalardan maaş alıyor. O nedenle bir emekli maaşı alan banka aynı zamanda o kişinin eşini de müşteri yapmak için öne geçiyor.

Kısaca; kriz ortamında esnaftan umudu kesen Bankalar Emeklilerin peşine düştü. Emeklilerin ise acelesi yok; “hangi banka ne kadar Promosyon verecek” diye biraz daha bekleyebilir.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön