Bartın Amasra'da 14 milyon TL'ye icradan satılık tatil köyü!

Bartın Amasra'da 14 milyon TL'ye icradan satılık tatil köyü! Bartın Amasra'da 14 milyon TL'ye icradan satılık tatil köyü!

Bartın İli, Amasra İlçesi, Kum Mahallesi, Cireköy Mevkii'nde yer alan tatil köyü vasıflı gayrimenkul 14 milyon 106 bin 516,48 TL bedel ile icradan satışa çıkarıdlı. Bartın İli, Amasra İlçesi, Kum Mahallesi, Cireköy Mevkii'nde yer alan tatil köyü vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 14 milyon 106 bin 516,48 TL bedel isteniyor.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bartın İli, Amasra İlçesi, Kum Mahallesi Cireköy Mevkii, 108 Ada, 6 Parsel sayılı taşınmaz, arsa vasfında olup, üzerinde on adet tip blok, bir adet restaurant kafe ve havuz mevcuttur. Arsa üzerinde tarımsal değer arz eden ürün bulunmamaktadır. Denize cephesinin bulunan şehir merkezine, kaymakamlık ve belediye binalarına 2700 metre mesafededir. 

Eski Amasra Bartın yolu üzerinde olduğu, çevresinin orman olduğu, belediye hizmetlerinden yararlandığı, zeminin kayalık olup eğiminin yüzde 30 meyilli olduğu, taşınmaz üzerinde tatil köyü belgeli tesisin mevcut olduğu, yapıların beş yıllık yapılar olduğu, 162 metrekare tabanlı çocuk ve yetişkin olmak üzere iki bölümlü havuzun mevcut olduğu, taşınmaz üzerinde parke döşenmiş yollar, istinat duvarları, peyzaj düzenlemesi içeren çevre düzenlemesinin yapıldığı görülmüştür.

Kıymeti : 14.106.516,48 TL
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : AMASRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019