04 / 12 / 2022

Başakşehir Belediyesi kentsel dönüşümde hız kesmiyor!

Başakşehir Belediyesi kentsel dönüşümde hız kesmiyor!

Başakşehir Belediyesi, kentsel yenileme çalışmalarıyla dikkatleri çekiyor. Tamamlanan ve devam eden dönüşüm çalışmalarıyla ilçe genelindeki riskli bina oranının yüzde 50’den yüzde 15’e düşürüldüğü belirlendi. "Kartoğlu, “Deprem, maalesef hayatımızın gerçeği. Depreme hazırlıklı olmak, can kaybını en aza indirecek tedbirleri almak bizim görevimiz. Ülkemiz, aktif deprem faylarının merkezinde yer alıyor. 17 Ağustos 1999 Marmara, 2003 Bingöl, 2011 Van, 2020 Elazığ ve İzmir depremlerinde büyük acılar yaşadık, binlerce vatandaşımızı kaybettik" ifadelerini kullandı ve "‘Başakşehir başardı.’Aldığımız önlemlerle ciddi bir yol kat ettik" diye konuştu. 

Başakşehir Belediyesi kentsel dönüşümde hız kesmiyor! 

Başakşehir’in her mahallesinde kentsel yenilemeye büyük önem verdiklerine vurgu yapan Kartoğlu, “2009 yılında yüzde 50 olan riskli bina stokumuzu, dönüşüm çalışmaları ve konut projelerimizle birlikte yüzde 15’e düşürdük. Yıl sonunakadar bu oranı yüzde 14’e, dönem sonunda ise yüzde 8’e kadar düşürmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu. "Bu orana ulaşmak için Güvercintepe, Şahintepe ve Ziya Gökalp mahallelerimizde kentsel yenileme çalışmalarımız harıl harıl sürüyor. Ada bazlı yaptığımız yenilemeler ile komşularımız için modern ve konforlu yaşam alanları oluşturuyoruz" ifadelerini kullanan Kartoğlu, "Köprülerde ve hastanelerde kullanılan deprem izolatörünü konutlara taşıdık. Türkiye’de bir ilke imza attık" açıklamasını yaptı. 

Başakşehir’in zemin sağlamlığı gibi yeşil alan noktasında da şanslı olduğuna vurgu yapan Kartoğluy, konuyla ilgili olarak “Başakşehir’de 4,5 milyon metrekare park alanımız bulunuyor. Her yanımız park, her yanımız acil toplanma alanı. Biz depreme karşı tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Başakşehir başardı" ifadelerini kullanarak Başakşehir'in birlikte başardığına dikkati çekti. 

Kentsel dönüşüm kiracılarına müjde! Kira yardımı fiyatları arttı! Bu fırsat kaçmaz

Esenler'de 60 bin konut dönüştürülecek! Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümü! 

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümde son nokta! O tarihte Cumhurbaşkanı teslim edecek!
Geri Dön