16 / 08 / 2022

Bayraklı'da ruhsatlı yıkım dönemi başladı!

Bayraklı'da ruhsatlı yıkım dönemi başladı!

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Kanun kapsamında belediyeler tarafından verilecek ücretsiz yıkım ruhsatı ile yıkımda tüm tedbirler alınmış, can güvenliği sağlanmış ve tüm risk unsurları ortadan kaldırılmış olacak" dedi.
Bayraklı Belediyesi, ilçe sınırları içinde yapımı gerçekleştirilecek inşaatlar için istenen yapı ruhsatını bundan böyle yıkım yapılacak binalar için de talep edecek. Bu uygulama ile binaların artık daha güvenli şekilde yıkımlarının gerçekleştirileceğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Kanun kapsamında belediyeler tarafından verilecek ücretsiz yıkım ruhsatı ile yıkımda tüm tedbirler alınmış, can güvenliği sağlanmış ve tüm risk unsurları ortadan kaldırılmış olacak" dedi.

Konuyla ilgili bilgi veren Bayraklı Belediyesi yapı-ruhsat birimi yetkilileri, "Yıkım için belediyeye başvurularak ücretsiz yapı yıkım ruhsatı alınması gerekiyor. Yıkım sırasında kamuya ait kaldırımların, cadde veya sokaktaki tedbirlerin alınması, can güvenliğinin sağlanması, elektrik ve su hatlarının kesilmesi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. Tüm risk unsurları giderildikten sonra yıkım işlemi gerçekleştiriliyor" açıklamasını yaptı.Yeni Asır