Baytur kalitesine uluslararası ödül

Baytur kalitesine uluslararası ödül

Baytur İnşaat, bu yıl 46'ncısı verilecek olan CIB (The Concrete Industry Board) - Roger H. Corbetta Awards for Quality Concrete ödülünü almaya hak kazandı.


Baytur İnşaat, Katar'ın başkenti Doha'da, inşasını ana müteahhit olarak üstlendiği "Museum of Islamic Arts - İslam Eserleri Müzesi"'nin yapımında kullanılan betonun kalitesiyle bu ödüle layık görüldü. 5 ayrı kategoride yapılan değerlendirmede, Amerika kıtası dışından ödül alan tek proje Museum of Islamic Arts oldu. Baytur İnşaat ödülünü, 13 Kasım'da New York - Bronx, Marina del Rey'de düzenlenecek törende alacak. CIB, betonarme yapılarda yüksek tasarım ve inşa kalitesini verdiği sertifikalı eğitimlerle ve ödüllerle destekleyen bir Amerikan kuruluşu.
Dünyaca ünlü mimar I. M. Pei tarafından tasarlanan İslam Eserleri Müzesi, Ortadoğu'nun en farklı modern yapılarından biri olma özelliğini taşıyor.


Baytur İnşaat şu anda, Engineering News-Record Dergisi'nin her yıl yayınladığı, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında ilk 100'de yer alıyor.


YILMAZ YILDIZ