Bekir Pakdemirli'den İzmir rezerv konut alanı açıklaması!

Bekir Pakdemirli'den İzmir rezerv konut alanı açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada, "Bayraklı'da başta ağır hasarlı konutlar olmak üzere bir şekilde bu dönüşümün sağlanmasına fayda sağlayacak rezerv alanı gezdik" dedi.


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'deki depremden sonra tedavileri sürenleri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ziyaret etti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Pakdemirli, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, yaralılara geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu belirtti. Ailelerin henüz travmayı atlatamamalarının normal olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"Belli bir zaman geçmesi gerekiyor. Çünkü ailelerin hepsinde ya eşini ya çocuklarını ya hepsini birden ya anne babasını kaybetmiş. Hepsinde bu travmanın izleri var. Biz geçmiş olsun dileklerimizi, Cumhurbaşkanımızın taziye dileklerini ilettik. Kendileriyle bağlantı içinde kalacağımızı söyledik. Kendilerini rahatlatma gayreti içinde olduğumuzu söyledik. Onlar da teşekkür ettiler."

Pakdemirli, bir gazetecinin rezerv konut alanında yaptığı incelemelerini hatırlatması üzerine yarın daha detaylı bir açıklama yapabileceklerini dile getirerek, şunları söyledi:

"Rezerv konut alanını Çevre ve Şehircilik Bakanımızla beraber inceledik. Son derece faydalı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın da görüşlerini aldık. O görüşler doğrultusunda özellikle Bayraklı'da başta ağır hasarlı konutlar olmak üzere bir şekilde bu dönüşümün sağlanmasına fayda sağlayacak rezerv alanı gezdik. Sayın Bakanımız ve  TOKİ  Başkanı da alanı ve araziyi çok beğendi.  İzmir  için doğru bir projeyle, doğru bir çalışma yapılabilir diye düşünüyorum."

 

İzmir’de prefabrik evlere talep artışı!