Bergama'da TOKİ inşaatları devam edecek!  

Bergama'da TOKİ inşaatları devam edecek!   Bergama'da TOKİ inşaatları devam edecek!  

31 Mart’ta başkanlık koltuğuna oturan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, 100 günlük görev süresini değerlendirdi. Ulaşılabilir bir yönetim oluşturduk diyen Koştu, kurası belirlenen TOKİ konutlarının inşasının etap etap devam edeceğini söyledi. 


31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ak Partili Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, ilk 100 gününü değerlendirdi. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Başkan Koştu, göreve geldiği ilk günden itibaren tüm faaliyet ve çalışmalarını kamuoyu ile paylaşmaya özen gösterdiğini belirtti.Koştu, ilk olarak Belediyeyi halkın belediyesi haline getirdiklerinin vurgulayarak "Doğma büyüme bir Bergamalı olarak, her zaman hemşerilerimle bir araydım ve olmaya da devam edeceğim. Mümkün olduğunca iyi günlerinde, kötü günlerinde onların yanında bulunarak, Başkanlık makamının kapılarını halkımıza açarak, onlardan aldığımız güçle şehrimizin geleceğini birlikte inşa edeceğiz" dedi.

TOKİ BELİRLENDİ

Borçlu bir belediye devraldıklarını belirten Hakan Koştu, çözüm üreterek kısıtlı bütçeyle bir çok çalışma yaptıklarını söyledi.Kentin özelikle tarım, turizm ve belediyecilik anlamında hak ettiği yerde olmadığını söyleyen Başkan Hakan Koştu şu ifadeleri kullandı: "Bu kısa sürede, seçimlerden önce sözünü verdiğimiz birçok projede ciddi mesafeler kat ettik. Bunlardan biri  TOKİ  konutları. Halkımızın haklı beklentilerinden olan TOKİ konutlarında geçtiğimiz hafta hak sahipleri belirlendi. İlk etapta 293 vatandaşımızın yararlanacağı TOKİ inşaatları etap etap devam edecek. Seçimden önce takipçisi olacağına söz verdiğimiz doğalgaz konusundaki çalışmalara hemen başlayarak tam gaz devam ettiriyoruz. Çok kısa bir sürede ilçemizin büyük bölümünde doğalgazı yaygınlaştırmış olacağız. Bu konunun yakından takipçisiyiz."
 


Koştu sözlerine şöyle devam etti: "Bergama'da ne yazık ki yollarımızın en büyük eksiklik ve sorun olarak konuşuluyor olmasını asla güzel Bergamamıza yakıştıramıyoruz. Göreve gelir gelmez, ivedilikle bu çağdışı sorunun çözümü için belediyemizin ilgili birimleriyle bir yol haritası belirledik. Doğalgaz, Telekom ve diğer altyapı çalışmalarının en kısa sürede sonlanmasını sağlayarak, üstyapı düzenlemelerini de sırasıyla tamamlayacağız. Bu çalışmalarımız kapsamında merkez ve kırsaldaki birçok mahallelerimizdeki acil yol bakım ve onarımlar devam ediyor. Yıllardır turizmden hak ettiği payı alamayan Bergama için önümüzdeki 5 yılı fırsata çevireceğiz." 

Bergama’da TOKİ konutlarının hak sahipleri belirlendi!