Beykoz'da mülkiyet sorunu çözüldü sıra imara geldi!

Beykoz'da mülkiyet sorunu çözüldü sıra imara geldi! Beykoz'da mülkiyet sorunu çözüldü sıra imara geldi!

Beykoz'da  “Halk Meclisi” programlarının 3.sü İncirköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi.  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibinin, mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 

Beykoz'da  “Halk Meclisi” programlarının 3.sü İncirköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi.  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibinin, mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı. 

 

Bölge sakinleri ile bir araya gelen Yücel Çelikbilek; “Mahallemizde 29 sokağa asfalt çalışması yapmışız. 78 sokağa merpen, yağmur suyu alt yapı çalışmaları yapmışız. Bu bir emektir. Bizim amacımız sizlere hizmet etmek. 2009’da göreve geldiğimde 1. problem mülkiyetti. Yasa çıktıktan sonra mülkiyetin % 80’ini bitirdik. Biz Beykoz halkının cebinde 1 trilyon para bıraktık. Belediye kasamıza da para girdi. Bunu da sizlere hizmet için kullandık. Biz Kentsel Dönüşümün arkasına sığınmıyoruz. Yerinde dönüşümü yaparak,  Beykozlunun Beykoz’da kalmasını sağlayacağız” dedi.  


Beykoz'da yeni imar planlarının önemine dikkat çeken Başkan Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti:

Bizler halkımızın hakkını korumak için her türlü gayreti sarf ediyoruz. Beykoz, 1982’de Boğaz alanı ilan edilmiş. Sonra da doğal sit alanı haline gelmişti. Benim ilçem öngörünüm, sit alanı, orman bunun gibi birçok engele takıldığından, bol imkânlı bir ilçe değildi. Bizler de bu olmazların içinden oluru üretmeye çalıştık. Birçok sıkıntıya rağmen buraya bölge planı yaptık. 2B’ler bir destandır. Biz Beykoz’da bir ilki yaptık ve 20 bin kişiye tapularını dağıttık. Hedefimiz Beykoz’da imarsız hiç bir yer bırakmamak.” dedi. 

 

Bir sonraki Halk Meclisi toplantısı 16 Kasım Perşembe günü saat 19.00’da Yenimahalle’de gerçekleştirilecek. 

pus