Beylikdüzü Belediyesi Meclisi’nde kentsel dönüşüm çıkmazı!

Beylikdüzü Belediyesi Meclisi’nde kentsel dönüşüm çıkmazı!Beylikdüzü'nün Gürpınar ilçesinde başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları Beylikdüzü Belediyesi Meclisi’nde görüşüldü. Mecliste  Gürpınar Mahallesi’ndeki riskli yapılara yönelik plan notu değişikliği teklifine AKP’li Meclis üyeleri ‘hayır’ dedi.


Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında düzenlenen Beylidüzü Meclis Toplantısının ana gündemini Gürpınar Mahallesi’ndeki riskli yapılara yönelik plan notu değişikliği oldu. Cumhuriyet'te yer alan habere göre; teklif CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. İBB’nin kentsel dönüşümü teşvik etmek için aldığı kararın 39 ilçeyi kapsadığını ve bu kararın diğer tüm ilçelerde oybirliğiyle kabul edildiğini belirten Çalık, “Meclisimizde kararın oy çokluğuyla kabul edilmesini anlamlandıramıyorum. Deprem ve kentsel dönüşüm 365 bin insanımızın yaşadığı kentimizi ilgilendiren bir gündem. Vatandaşın canının olduğu yerde siyaset yapmayacağız” dedi.  

 Beylikdüzü Belediyesi Meclisi’nde kentsel dönüşüm çıkmazı!

‘UZLAŞMAYA AZ KALDI’ 

Kentsel dönüşüm sürecinin anlatıldığı bir sunum yapan Çalık, 1999 öncesi ve sonrası yönetmelikler arasındaki farkı da paylaştı. Çalık “En riskli yapı adasında 1. etap kentsel dönüşüme başladık. Vatandaşlarımız muvafakatname imzalamaya başladı ve uzlaşmaya az kaldı” dedi.

Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi'nin imar planları kabul edildi!