29 / 06 / 2022

Beylikdüzü'nde 5 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Beylikdüzü'nde 5 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, Cevizlik mevkiinde yer alan arsa vasfındaki gayrimenkul 5 milyon 31 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, Cevizlik mevkiinde yer alan arsa vasfındaki gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan arsa için  5 milyon 31 bin TL bedel isteniyor.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: İstanbul, Beylikdüzü, 2330 Parsel,Gürpınar Mah.Cevizlik Mevkii,taşınmaz tarla vasfındadır.

Zemin etüt çalışmaları tamamlandıktan sonra bu bölgede yeniden plan yapılacağı belirtilmiştir.Parsel konum olarak Deniztepe evlerinin doğusunda bulunup,sahilin 750 m kuzeyinde yer almaktadır.Gürpınar merkezine3 km mesafededir. Parsel, güney cephede güney sokağına,batı cephede Şenyurt caddesine ve kuzey cephede karides sokağına cepheli olup mahallinde cepheli olduğu karides sokakhenüz oluşturulmamıştır.Cepheli olduğu Güney sokak ve Şenyurt caddesi parsel içerisinden geçmektedir.Parselin yolda kalan kısımları bulunmaktadır. Parsel kısmen hafif eğimli,bazı kısımlar kazılmış,kısmen de engebeli bir topoğrafik yapıya sahiptir.Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Takriben yarısı tarımsal amaçlı kullanılmaktadır.Bu kısım tel çit ile sınırlandırılmış olupüzerinde ağaçlar bulunmaktadır.Yakın çevresinde Oruç Gazi camii,Deniztepe evleri, yazlık amaçlı kullanılan yapılar ve boş parseller bulunmaktadır.Okul, hastane ve sosyal alanlara uzak konumda olup, toplu taşıma araçları ile ulaşım yapılabilmektedir.Parselin deniz manzarası bulunmaktadır. s

Kıymeti: 5.031.000,00 TL
1. Satış Günü: 11/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde(10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018