03 / 07 / 2022

Bir zam haberi de çiğ süte! Bu krizin daha başlangıcı

Bir zam haberi de çiğ süte! Bu krizin daha başlangıcı

Vatandaş peş peşe gelen zam haberleriyle sarsılmaya devam ediyor. Tüp, akaryakıt, çay derken bir zam da çiğ süte geldi. Çiğ sütün litresi 21 liraya çıkarken bazı beyaz peynir çeşitlerinin de süte gelen zamla birlikte kilosu 100 TL’nin üzerine çıktı.Türk Lirası’nın değer kaybı, enflasyon baskısı ve girdi maliyetlerinin artmasıyla birlikte iğneden ipliğe her yeni gün bir zam haberiyle sarsılmaya devam ediyoruz.

Çay, alkol, akaryakıt ve mutfak tüpüne gelen zamların ardından bir zam da çiğ süte geldi.

Son gelen zamla birlikte çiğ sütün litresi 21 liraya tırmandı. En ucuz süt fiyatı bile 16 liraya dayanırken süte gelen zamla birlikte bazı beyaz peynirlerin kilosu da 100 liranın üzerine çıktı.
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.