01 / 10 / 2022

Bitcoin paraşütsüz çakıldı! FED kararı sonrası dibi görecek!

Bitcoin paraşütsüz çakıldı! FED kararı sonrası dibi görecek!

Piyasalarda gözler Fed'in faiz kararına çevrilmişken Bitcoin yüzde 4.3 değer kaybı yaşadı. Analistler karar sonraı Bitcoin'in çökmesinden korkuyor. İşte detaylar...Piyasalar Fed'in yarın 75 baz puanlık faiz artırımına gitmesini fiyatlarken, bu beklenti resesyon korkularıyla bir olunca kripto paralarda düşüş meydana geldi.

Bitcoin günlük yüzde 4.3 değer kaybederek 21.080 dolara kadar düştü. Ethereum ise yüzde 8.3'lük düşüşle 1.412 puanı gördü. Benzer şekilde piyasa değeri bakımından ilk 10'da yer alan paralardan Solana yüzde 8.7, Cardano (ADA) yüzde 5.6, Dogecoin ise yüzde 5.5, Binance Coin yüzde 5.3, Rpple yüzde 4.7 oranında değer kaybetti.

Bitcoin paraşütsüz çakıldı! FED kararı sonrası dibi görecek!

Piyasalardaki fiyatlamalarda Fed'in bu hafta yüzde 80 ihtimalle 75 baz puanlık faiz artışıyla yetineceği öngörülürken, eylül toplantısında bankanın yüzde 51 ihtimalle 50 baz puan ve yüzde 40 ihtimalle 75 baz puanlık faiz artışı yapılacağı tahmin ediliyor.

 İşte detaylar...
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön