16 / 08 / 2022

Botaş'tan doğal gaza Temmuz'da zam açıklaması: Tarifelerde değişiklik oldu mu?

Botaş'tan doğal gaza Temmuz'da zam açıklaması: Tarifelerde değişiklik oldu mu?

BOTAŞ'ın Temmuz ayında bireysel müşteri ve sanayide kullanılan doğal gaza zam yapıp yapmadığı belli oldu. BOTAŞ'ın Temmuz ayına dair fiyat tarifesi açıklandı. Kurum en son Haziran ayında abonelere zam yapmıştı.BOTAŞ son olarak 01 Haziran 2022 tarihinden geçerli olmak üzere sanayide kullanılan doğal gazın satış fiyatına yüzde 10.23, elektrik üretimi için kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 16.28, konutlarda kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 30 oranında artış yaptı. BOTAŞ'ın Temmuz ayında yeni zam yapıp yapmayacağı belli oldu.

Kurum Temmuz ayına özel abonelik tarifelerini açıkladı. 

2022 yılının 7. ayına ilişkin fiyat tarifesini internet sitesinde açıklayan BOTAŞ,  Haziran 2022'de artrıılan doğalgaz satış tarifesinin Temmuz 2022 döneminde de aynen geçerli olacağını bildirdi.

BOTAŞ'ın konut tüketicilerine yönelik için gaz dağıtım şirketlerine Temmuz ayında uygulayacağı satış fiyatı sabit tutuldu.

1000 metreküp doğalgaz için ödenecek bedel 3 bin 264 lira, sanayi abonesi tarifesi de 1000 metreküp doğalgaz için 10 bin 416 lira olarak kayıtlara geçti. 

Sanayide elektrik üretim amacıyla kullanılan doğal gazın tarifesi 1000 metreküp için fiyatı sabit tutulup 12 bin 500 olarak açıklandı.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.