Brisa, sismik izolatörleri Türkiye pazarına sunuyor!

Brisa, sismik izolatörleri Türkiye pazarına sunuyor!

Brisa, Bridgestone'un geliştirdiği ve binaların depreme dayanıklılığını artıran sismik izolatörleri Türkiye pazarına sunacak.


Brisa açıklamasına göre. Brisa, "deprem-geçirmez" binalar için, Japon ortağı Bridgestone'un ileri teknoloji ürünü sismik izolatörleri ile pazarda yerini alacak. 

Açıklamada yer verilen bilgilere göre. Bridgestone, toplumsal bir sorumluluk alarak uzun yıllara dayanan deneyimi ve ileri teknolojisini depreme dayanıklı ürünler geliştirmek için kullanıyor. 1980 yılında Japonya'da ilk sismik izolatörleri üreten Bridgestone, bugün bu alanda dünyanın lider teknoloji geliştiricileri arasında yer alıyor. Bridgestone sismik izolatörleri, önemli ArGe çalışmaları sonucunda kauçuk ve çelik ham maddelerden üretiliyor ve binalar için sarsıntıları emen tampon görevi üstleniyor. 

15 Haziran'da düzenlenen "Sismik İzolasyonda Yeni Dönem" konferansının destekçileri arasında yer alan Brisa, bu alandaki ileri teknoloji ürünlerini tanıttı. 

Sismik izolatörlerin dünyadaki yaygın kullanımına dikkati çeken Brisa Ticari Ürünler Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Egemen Atış, şunları aktardı: "Bridgestone tarafından üretilen sismik izolatörler son 35 yılda Japonya'da gerçekleşen yüksek şiddetteki birçok depremde, 2 bin 500 u aşkın projede test edildi ve bu depremler sismik izolatörlerin farklı yükseklikteki yapılarda etkin kullanımı sayesinde, can ve mal kaybı olmadan atlatılabildi. Bridgestone'un öncü Ar-Ge çalışmalarının ürünü olan sismik izolatörler, üstün teknolojisi ve emniyet unsurları ile küresel pazarda önemli bir yere sahip ve başta Japonya olmak üzere ABD, Endonezya, Tayvan, italya ve Haiti gibi deprem riski yüksek bölgelerde yoğun bir şekilde kullanılıyor. 

Sismik izolasyon, deprem riski yüksek ülkelerden olan Türkiye için de önemli bir ihtiyaç. Bu kapsamda, Brisa olarak 2015 yılı itibarıyla Bridgestone sismik izolatörlerin Türkiye'de satışına başladık. Pazarın mevcut büyüklüğü 60 milyon dolar civarında. Büyümekte olan bu pazarda biz de Bridgestone'un ileri teknoloji ürünleri ve Brisa'nın üstün hizmet ve mükemmellik anlayışıyla pazara öncülük ediyoruz. Örneğin, Türkiye piyasasına sunduğumuz Yüksek Sönümlü Kauçuk İzolatörleri yüzde 24 sönüm oranıyla öncü bir ürün." Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de sismik izolatör kullanımının yaygınlaşmasının özellikle sosyal sorumluluk kapsamında da büyük önem taşıdığına değinen Atış, "Amacımız, ülkemizde yatırımları hızla artmakta olan hastaneler, okullar, iş merkezleri, yüksek konutlar ve data merkezleri başta olmak üzere, olabildiğince çok alanda binaları depreme dayanıklılığın ötesinde adeta 'deprem-geçirmez' yaparak toplumsal bir fayda üretmek. Özellikle ülkemizde anahtar endüstrinin de yüzde 75'inin birinci ve ikinci deprem bölgesinde yer aldığını düşündüğümüzde gelecekte sanayide de sismik izolatör kullanımının artacağını söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı. 


Son Saat