Bu evler yüzde 20 daha ucuz!

Bu evler yüzde 20 daha ucuz!İcra yöntemiyle satışa çıkarılan ev, araba, arsa, dükkan, tarla gibi bazı gayrimenkuller normal bedellerinden daha düşük fiyatlarla satışa çıkıyor. 


İcra yöntemiyle satışa çıkarılan ev, araba, arsa, dükkan, tarla gibi bazı gayrimenkuller normal bedellerinden daha düşük fiyatlarla satışa çıkıyor. 

Belirli bir süre ilanda kalan daireler için icra ihaleleri gerçekleşiyor ve bu ihalede genelde açık artırma yöntemiyle en yüksek teklifi veren kişi icradan satılık evin sahibi olabiliyor. 

Basın İlan Kurumu icra ilanlarını düzenli şekilde yayınlıyor. İcradan satışa sunulan evler ile normal evler arasında nerede ise yüzde 50 oranında büyük bir fiyat farkı bulunuyor. İcralık ve ve icralık araçlar için icra daireleri aynı usulüyle satılıyor. Peki icradan ev almak mantıklı mı? İcradan ev almak doğru mu? İşte detaylar...

Bu evler yüzde 20 daha ucuz!

İCRALIK EV FIRSATI

İcradan satılan evler ile normal olarak satılan evlerin tutarları arasındaki fiyat farkı yüzde 50'ye kadar çıkabiliyor. İcradan konu satışı ihaleleri Basın İlan Kurumu'nda düzenli şekilde yayınlanıyor ve bu ihalelere herkes katılım gösterebiliyor.

İcradan satılık evlerde yüzde 50'lik ucuz fiyat oranı teklif toplama sürcinde bitiyor. Fakat bu süreci kaçıran kişiler de en az yüzde 20 fiyat avantajıyla konut sahibi olabiliyor. 

Bu evler yüzde 20 daha ucuz!

İcradan ev almak doğru mu?

İcradan satışa sunulan gayrimenkul ihalelerine herkes katılım gösterebiliyor. Basın İlan Kurumu icra ilanlarını düzenli şekilde yayınlıyor. İcradan satışa sunulan taşınmazlar gerçek fiyatlarından çok daha düşük bedellerle satılıyor. 

İcradan satılan evler neredeyse yüzde 50 oranında daha ucuz fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Bu nedenle, icradan konut almak ucuza ev sahibi olmak isteyenler için fırsat niteliğinde oluyor. 

Bu evler yüzde 20 daha ucuz!

10 GÜNLÜK SÜRE

İhalenin kazanılmasının ardından ihale üzerinde itiraz ya da fesh davası açılmadığı halde, 10 gün içerisinde paranın tamamının ödenmesi şartı bulunuyor.

2022 gayrimenkul sektörü için yeniden doğuş yılı olacak!

Konut fiyatlarına pandemi dopingi!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com