05 / 02 / 2023

Bursa Büyükşehir'den İnegölspor'a modern tesis!

Bursa Büyükşehir'den İnegölspor'a modern tesis!

Kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de spor kulüplerine her türlü desteği sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl takım otobüsü hediye ettiği İnegölspor’a şimdi de modern bir spor kompleksi hediye ediyor.
Bursa’yı sporda da marka kent haline getirmek amacıyla eğitim kurumlarına spor salonları, mahallelere spor tesisleri, amatör kulüplerine futbol sahası ve farklı semtlere yüzme havuzları kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden İnegölspor’a da modern bir tesis kazandırmak için düğmeye bastı. Geçtiğimiz sezon talepler üzerine kulübe son model bir kafile otobüsü hediye eden Büyükşehir Belediyesi, şimdi de İnegölspor için Bursa –  Ankara  yolunun hemen kuzeyindeki Baykoca Mahallesi sınırları içindeki 40 bin metrekare alana modern bir tesis kazandırıyor.


İnegölspor’un marka değeri artacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de spor yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi. “Bursaspor’dan sonra en önemli takımımız İnegölspor” diyen Başkan Altepe, “İnegölspor’un marka değerinin artması ve daha büyük başarılara imza atması için biz de elimizden geldiğince gayret gösteriyoruz. Geçen sezon bir otobüs hediye etmiştik. Şimdi de yeni tesisler hediye ediyoruz. Bursa’ya, İnegöl’e yakışan güzel bir tesis olacak. Baykoca Mahallesi’nde 40 bin metrekare alan üzerine kurulacak tesislerde 2 adet 68x105 ebatlarında futbol sahası, tribünleri, bir halı saha, kafeterya ve sosyal tesisler bulunacak. Önümüzdeki ihaleyi yapıp, bir an önce bu tesisleri İnegöl’e kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.Bursa Büyükşehir Belediyesi

Geri Dön