Bursa Gürsu ve Kestel yatırımları masaya yatırıldı!

Bursa Gürsu ve Kestel yatırımları masaya yatırıldı! Bursa Gürsu ve Kestel yatırımları masaya yatırıldı!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 6 ilçenin ardından Gürsu ve Kestel’i de ziyaret ederek, 2 ilçede devam eden ve 2018 yılında hayata geçirilmesi planlanan yatırımları masaya yatırdı 

Bir taraftan Bursa’da muhtarlar, gençler, üniversite öğrencileri başta olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelip, toplantılar yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer taraftan da ilçe ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Yenişehir, İznik, Nilüfer, Mudanya, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’in ardından sırasıyla Gürsu ve Kestel ilçelerini de ziyaret eden Başkan Aktaş, her 2 ilçede devam eden ve 2018 yılında hayata geçirilmesi planlanan yatırımları değerlendirdi.

 

Gürsu Belediye binası önünde Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık tarafından karşılanan Başkan Aktaş, daha sonra meclis salonundaki toplantıya katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Aktaş, imkanlar dahilinde ilçede yaşam kalitesini daha da yükseğe çıkarmak için gereken tüm çalışmaların yapılacağını belirtti. Başkan Aktaş, “Bursa, 17 ilçeden ibaret değil. Gürsu başta olmak üzere her ilçenin ayrı bir değeri, ayrı bir güzelliği ve şehre ayrı bir katkısı var. Bu katkıyı daha üst düzeye çıkarmak için ‘ilçelerimiz düzeyinde neler yapabiliriz’ noktasında değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bugüne kadar 6 ilçemizi gezdik. Bugün Gürsu ve Kestel’deyiz. Önümüzdeki hafta ise 2 ilçemiz hariç istişare turumuzu tamamlamış olacağız. Aralık’ın son haftası da Osmangazi ve Yıldırım’ı ziyaret edeceğiz” dedi.

 
Başkan Aktaş, ilçe yatırımlarında bölge dinamiklerinin görüş ve katkılarının çok önemli olduğunu da belirtti. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 18. birim değil 17 ilçenin koordinatörü pozisyonunda olduğunu söyleyenAktaş, “İlçe çalışmaları muhakkak belediye başkanı ve atadığı kişilerin kontrolünde, onların da fikir ve destekleri alınarak yürütülmelidir. Bu bir etüd proje çalışması da olsa, yol yapım çalışması da olsa yerel dinamiklerle işbirliği yapılması lazımdır. Çünkü biz koordinasyonu sağlayan bir belediyeyiz. Takdir edersiniz ki orada yapılan çalışmayı o ilçe adına yapıyoruz. O ilçe belediye başkanının kanaati olmadan bu çalışmaların çok sağlıklı olmayacağına inanıyoruz. Bugün de biz bu bakış açısını yansıttık. Gürsu ve Kestel’de yaptığımız toplantılarda öncelikli yatırımlar programa alındı, acil olmayanlar ise ötelendi. 2018 yılı yatırımları en iyi şekilde değerlendirildi ve çeşitli sonuçlara varıldı. Aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.