Bursa Kestel otoparkı Eylül’de tamamlanacak!

Bursa Kestel otoparkı Eylül’de tamamlanacak! Bursa Kestel otoparkı Eylül’de tamamlanacak!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak Kestel’e kazandırılan katlı otopark ve pazar alanında inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor…Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel’e kazandırılan katlı otopark ve pazar alanında inşa çalışmalarını inceledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre; Alinur Aktaş, otopark çalışmasının Eylül ayı başına kadar tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe hazırlarken, 17 ilçede de yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları artıran Büyükşehir Belediyesi, Kestel ilçesine de modern bir katlı otopark ve pazar alanı yapıyor. Kestel Ahmet Vefik Paşa Mahallesi’nde toplam 15 bin 792 metrekare inşaat alanına sahip 4 katlı, 264 araç kapasiteli otopark, yaklaşık 5 bin metrekarelik pazar alanı ve Bursa Caddesi’ne cepheli 1900 metrekarelik kapalı dükkan alanını da bünyesinde barındıran katlı otopark ve pazar alanında çalışmalar hızlandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ile birlikte tamamlandığında Kestel ilçesinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan inşaat yerinde incelemelerde bulundu.

Kestel hızla gelişiyor

Kestel’in her ne kadar Bursa’nın dış ilçesi gibi görünse de Bursa ile birleşmiş, bütünleşmiş, hızla gelişen bir ilçe olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, Kestel’in nüfus ve ekonomik olarak daha da büyüyeceğini ve bu büyüme potansiyelini karşılayacak projelere imza atacaklarını söyledi. Makro düzeydeki projeleri ilçe belediyesi ile beraber hayata geçirdiklerini belirten Başkan Aktaş, “Katlı otopark ve pazar alanı da yaklaşık 12 milyon liralık önemli bir proje. Şuanda inşaat yüzde 45’ler seviyesinde. İnşallah bir aksilik olmazsa bu yaz sonuna doğru Ağustos, Eylül gibi açmayı planlıyoruz. Kestel’in tam merkezinde 4 katlı otoparkımız yaklaşık 270 araç kapasiteli olacak. Çatı katında da yaklaşık 5 bin metrekarelik pazar alanı oluşacak. Ayrıca Bursa Caddesi'ne cephesi olan kısma 1900 metrekare kapalı alanlı dükkan yapılacak. Ben bu yatırımın hem ilçe merkezine hem de bölgeye ciddi bir değer katacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır da 68 bini aşan nüfusun önümüzdeki süreçte daha da artmasını öngördüklerini hatırlatarak, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan yatırımla bu bölgedeki otopark ve pazar ihtiyacını ortadan kaldıracağız. İlçemize yaptıkları yatırımlar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Osmangazi'deki metruk binalar tek tek yıkılıyor!