Bursa Yenişehir'e 62 milyon TL'lik yatırım yapıldı!

Bursa Yenişehir'e 62 milyon TL'lik yatırım yapıldı! Bursa Yenişehir'e 62 milyon TL'lik yatırım yapıldı!

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamil, ilçede tamamlanan ve yapımı devam eden inşaat çalışmalarında inceleme yaptı.
 AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamil, ilçede tamamlanan ve yapımı devam eden inşaat çalışmalarında inceleme yaptı. 


MESLEK LİSESİNE 5 MİLYON HARCANACAK


 Yenişehir'de okul yapımının ilçede önemli bir eksikliği gidereceğini belirten Şahin, 'Yenişehir Meslek Lisesi çok eski bir binada zor şartlar altında eğitimini sürdürüyordu. Şu anda bahçesi ve mimarisi ile gerçekten güzel bir okul oluyor. Çalışmaları 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi hedefliyoruz. 5 milyon TL'lik bir yatırım. Bu hizmeti Yenişehir'e kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi. 


HUZUREVİNİN MALİYETİ 5 MİLYON TL

 Lise inşaatının ardından yapımı tamamlanan huzurevinde incelemelerde bulunan Şahin, binanın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanhğı'na devredildikten sonra iç düzenlemesinin bakanlık tarafından yapılarak hizmete gireceğini belirtti. 

Şahin, "Yenişehir'e son derece modern bir yaşlı barınma evi yapıldı. 52 oda ve 104 yatak kapasiteli yaşlı barınma evimizin inşaatı  TOKİ  tarafından 5 milyon TLve yapıldı" dedi. 


140 MİLYON TL'LİK ARITMA TESİSİ

İller Bankası tarafından yaptırılan kanalizasyon ve arıtma tesisi inşaatında da incelemelerde bulunan Hüseyin Şahin, inşaat çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Şahin, arıtma tesisinde çalışmaların devam ettiğini kaydederek, "Yenişehir, tamamı 40 milyon TL'lik yatırım olan Arıtma Tesisine 2015 yılında kavuşmuş olacak. Amacımız eksik olan hizmetleri bir an önce tamamlamaktır" dedi. 


 İNEGÖL YOLUNA 12 MİLYON HARCANACAK 

Son olarak Yenişehir-İnegöl arası yol yapım şantiyesine geçerek incelemelerde bulunan Milletvekili Hüseyin Şahin, "12 milyon liraya mal olan yolun yapımına başlandı ve en kısa sürede tamamlanıp vatandaşımızın hizmetine sunulacak. Yenişehir'den Ayaz Mahallesi'ne oradan da Boğazköy'e kadar olan kışımın inşasında ve bazı mahallelerinizin giriş kısımlarına kavşaklar yapılarak kaza tehlikeleri en aza indirgenecek" dedi.Yeni Marmara Gazetesi