Bursa'da 32 saat su yok!

Bursa'da 32 saat su yok!Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçelerinde, 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde 32 saat su kesintisi uygulanacak.


Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçelerinde, 30 Nisan Çarşamba ile 1 Mayıs Perşembe tarihlerinde, sular kesilecek. 

BUSKİ yetkililerinin açıklamasına göre; Osmangazi İlçesi Dikkaldırım Mahallesi Hayran Caddesi nde yapılacak içme suyu ana iletim hattı bağlantı çalışmaları kapsamında, 30 Nisan Çarşamba günü saat 00.10 ile 1 Mayıs Perşembe günü 08.00 saaderi arasında 32 saat süreyle Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçelerinde su kesintisi yapılacağı bildirildi. 


OSMANGAZİ

 Dikkaldırım Mahallesi, Zübeyde Hanım Doğum Hastanesi ve civarındaki okullar (Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Lisesi, Zübeyde Hanım Teknik ve Meslek Lisesi), Hüdavendigar Mahallesi, (Dikkaldırım Caddesi- Mete Caddesi, Esen Caddesi ve Bent Caddesi arasında kalan tüm cadde ve sokaklar). 


NİLÜFER

BTSO Organize Sanayi Bölgesi, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü, NOSAB, Başköy Dökümcüler Sitesi, Bursa Kent Hali, Odunluk Mahallesi, Carrefour Alışveriş Merkezi ve civarındaki tüm iş yerleri, GörükleDumlupınar, Görükle- Kurtuluş, Görükle-Sakarya, Görükle- Zafer, Görükle- İrfaniye, GörükleGökçe, Görükle- Büyükbalıklı, Kayapa- Çamlık Mahalleleri, Hasanağa  TOKİ  ve Yolçatı, Konaklı, Çaylı, Karacaoba, Çatalağıl, Badırga, Doğanköy, Başköy köyleri. 


MUDANYA

Mudanya ilçe merkezinin tamamı, Güzelyalı, Altıntaş, Altınkum Mevkii, Çamlıbel Mevkii


YILDIRIM

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Yıldırım İlçesi'nde bugün ve 20 Mayıs Salı tarihlerinde, zaman zaman su kesintisi uygulanacak. 

BUSKİ yetkililerinin açıklamasına göre; yapılacak altyapı çalışmaları nedeniyle Yıldırım İlçesi Karapınar Mahallesi 155 numaralı Sokak ve civarında, bugün ve 20 Mayıs Salı tarihleri arasında zaman zaman su kesintisi yapılacağı bildirildi. 

Çalışmaların erken tamamlanması durumunda sularm belirtilen zamandan daha önce verilebileceğini belirten yetkililer, vatandaşları tedbirli olmaları ve musluklarım kontrollü kullanmaları konusunda uyardı. A Gazete