Bursa Osmangazi’de emlak vergisi online ödenebilecek!

Bursa Osmangazi’de emlak vergisi online ödenebilecek! Bursa Osmangazi’de emlak vergisi online ödenebilecek!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle Osmangazili vatandaşlar, emlak vergisinin 1. taksit ödemelerini Osmangazi Belediyesi’nin e-belediye tahsilat sistemi üzerinden günün 24 saati yapabilecek.Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle evde kalmanın hayati önem taşıdığı bu günlerde Osmangazili vatandaşlar, emlak vergisinin 1. taksit ödemelerini Osmangazi Belediyesi’nin e-belediye tahsilat sistemi üzerinden günün 24 saati gerçekleştirebilecek.

Her yıl iki taksitle ödenen mesken ve iş yerlerine ait emlak vergisinin 2020 yılı ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs 2020 pazar günü sona eriyor. Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, Osmangazi Belediyesi, vatandaşların vezneye gelmelerine gerek kalmadan ödemelerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak için e-belediye tahsilat sistemini uygulamaya aldı. Osmangazili vatandaşlar, konutlarından çıkmalarına gerek kalmadan emlak vergisinin ilk taksitlerini, Osmangazi Belediyesi’nin www.osmangazi.bel.tr internet sitesi üzerinden online olarak günün 24 saati ödeyebilecek. İsteyen vatandaşlar da ödemelerini hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında Osmangazi Belediyesi’nin merkez bina ile Emek ve Demirtaş Mahallelerinde yer alan hizmet binalarındaki veznelerinden gerçekleştirebilecek.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergilerinin 2020 yılı 1. taksit ödemeleri devam ediyor. Mükelleflerimiz ödemelerini tüm dünyada salgın haline gelen korona virüs nedeniyle evlerinden çıkmadan www.osmangazi.bel.tr adresine girip yapabileceği gibi, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak hafta içi mesai saatlerinde belediyemize gelerek veznelerimizden nakit ya da kredi kartıyla yapabilir. Mükelleflerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ödemelerini son güne bırakmamalarını önemle rica ediyorum” dedi.

 

2020 emlak vergisi ödemelerinden kimler muaf?