Cahit Turhan: Ordu'daki evler akıllandı!

Cahit Turhan: Ordu'daki evler akıllandı! Cahit Turhan: Ordu'daki evler akıllandı!

AK Parti'nin Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ''Akıllı şehirler geliyor. Kentsel dönüşüm geliyor. Akıllı evler geliyor. Bizim insanımız dünyada her şeyin en iyisine layık'' dedi.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti'nin Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde konuştu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Ordu'nun yaylaları, ormanları, dereleri ve nehirleriyle dünya cenneti olduğunu dile getiren Turhan, Ordu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kendisine yakışır şekilde karşıladığını söyledi. Turhan, "Hepinizden Allah razı olsun. Bu cennet vatanı bize bırakan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu vatanımızı gelecek nesillerimizin emaneti olarak görüyoruz." şeklinde konuştu.

Bu vatan üzerinde hür, özgür, bağımsız yaşadıklarını vurgulayan Turhan, "Bu vatanı kendi kültürümüzle kendi milletimizle birlikte gençlere emanet edeceğiz. Biz de sizden aldığımız yetkiyi 2002'den bugüne kadar size vaat ettiklerimizi birer birer, teker teker, icraatlarımızla hizmete dönüştürdük. Nasıl oldu bu iş? Dünya lideri sayın cumhurbaşkanımızın önderliğindeki icraat ekibiyle birlikte oldu. O önümüzde olduğu müddetçe bizde onun ekibi olarak sizlerle birlikte, arkamızda sizler olduğu müddetçe inşallah hizmet kervanı devam edecek." açıklamasında bulundu.

31 Mart'ta yapılacak seçimle ilgili konuşan Turhan, "Bu seçim yerel yönetim seçimi. Hizmet yerelde başlar. Sizler, iyi hizmet edecekleri seçeceksiniz. İcraat tecrübesi olan. Bir başkan adayımız var burada. Eski bakanlarımızdan Sayın Dr. Hilmi Güler. İnşallah bundan sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlere hizmet edecek. Değerli başkanlarımız el ele verip hep birlikte merkezi hükümetin de desteğini alarak en iyi hizmeti alacaksınız." açıklamasında bulundu.

"Ordu'nun yolları yapıldı mı?" sorusu üzerine Turhan, şu cevabı verdi: "Ordu'da iletişim yolları tamamlandı mı? Ordu'da 3 bin kilometre fiberoptik hat döşenmiş. Akıllı şehirler geliyor. Kentsel dönüşüm geliyor. Akıllı evler geliyor. Bizim insanımız dünyada her şeyin en iyisine layık. Bugüne kadar niye yapılmadı? Hortumlar vardı, biliyorsunuz. Biz iktidara geldiğimizde sizin kaynaklarınız, ülkenin kaynakları hortumlarla bir yerlere aktarılıyordu. Hizmetlere gitmiyordu. Ne oldu? Sahneye sizden yetkiyi alan, mührü alan Sayın Recep Tayyip Erdoğan çıktı ve hizmet kervanı devam ediyor."

Ordu'nun yollarına 33 tünel yaptıklarını söyleyen Bakan Turhan, "Karadeniz Sahil Yolu boyunca. Anadolu'ya bağlanan yollar boyunca. 6 tanesinin daha inşaatı devam ediyor. Bunu inşallah en kısa zamanda tamamlayıp Ordu'nun iç yollarını da yapacağız. Bütün yollar yapılacak. Yeter ki siz AK Parti'nin ve onun liderinin arkasında olduğunuz müddetçe hepsi yapılacak. Allah'ın izniyle bundan şüpheniz olmasın. Yerel yönetimlerdeki hizmetler de en iyi şekilde yapılacak ama birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyelim." dedi.