Çamlıca Camii etrafında kentsel dönüşüm başlıyor!

Çamlıca Camii etrafında kentsel dönüşüm başlıyor! Çamlıca Camii etrafında kentsel dönüşüm başlıyor!

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, "İstanbul Gaziosmanpaşa, Esenler ve Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda, Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi amacıyla etrafıyla ilgili kentsel dönüşüm ihale aşamasına getireceğiz" dedi...Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili olarak bilgi verdi. Bulut, bugüne kadar 17.5 milyarlık ihale gerçekleştirdiklerini, 59 il, 134 ilçede toplam 163 kentsel dönüşüm projesi yaptıklarını söyledi.

TOKİ'nin yaptığı kentsel dönüşümlerde çok belirgin memnuniyetsizlikle karşılaşmadıklarını ifade eden Ömer Bulut, vatandaşla uzlaşmayı esas aldıklarını, genellikle yüzde 70 oranında uzlaşma sağlamadıkları alanlarda kentsel dönüşüm çalışmalarına başlamadıklarını söyledi. 

Star'da yer alan habere göre; Mart’a kadar üç bölgede ihale aşamasına kadar gelineceğini kaydeden  TOKİ  Başkanı Bulut "İstanbul Gaziosmanpaşa, Esenler ve Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda, Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi amacıyla Üsküdar-Çamlıca Cami etrafıyla ilgili kentsel dönüşüm ihale aşamasına getireceğiz" diye konuştu.

134 ilçede 163 kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Çamlıca Camii ve Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'nde son durum!