Capital 500'den Aksa Jeneratör'e önemli ödül!

Capital 500'den Aksa Jeneratör'e önemli ödül!Bu yıl 17.si gerçekleşen ‘Capital 500 Araştırması Ödülleri’ sahiplerini buldu. 8 ayrı kategoride 25 ayrı şirkete ödüllerin verildiği törende Aksa Jeneratör istihdamını en çok artıran şirketler kategorisindeki ödülün sahibi oldu.


Bu yıl 17.si düzenlenen ve 8 ayrı kategoride 25 ayrı şirkete ödüllerin verildiği "Capital 500 Araştırması Ödülleri" İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra iş dünyasının çok sayıdaki temsilcisi katıldı. 

Törende konuşan Bakan Fikri Işık, dijital devrimden sonra dünyanın dönüş hızının inanılmaz derecede arttığını belirterek, ‘’Hepimiz kendi hayatımızdan biliyoruz aslında. Ortalama 70-75 yıllık ömürde zannediyorum biz şu anda belki normal şartlarda 250-300 yıla sığacak bir konsantrasyonla yaşıyoruz" dedi. İhracatın son aylarda normal seyrine dönmeye başladığına dikkati çeken Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: "Etrafımız yangın yeri Irak'a ihracatımız azaldı, şimdi normale dönmeye başladı. Suriye'de ciddi problem var ama ihracatımız normal seyrine dönmeye başladı. Ben buraya mal satacağım deyince, kuzeyden giremiyorsanız güneyden giriyorsunuz, batıdan giriyorsunuz, başka bir yerden giriyorsunuz ve sokuyorsunuz. Bu açıdan son derece girişimci bir toplumuz ve şu anda ihracat yapmadığımız bir tek ülke yok dünyada. Dünyanın her ülkesiyle ticaret yapıyoruz. Bu inanılmaz bir şey... Bu Türk iş dünyasının ne kadar başarılı olduğunun da bana göre en önemli göstergesi. Biz hükümet olarak sizin önünüzü açmak, sizin başarılarınıza destek vermek ve ülkenin kalkınmasına bu noktada katkıda bulunmak açısından elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz." 

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreni kapsamında bu yıl 

Aksa Jeneratör istihdamını en çok artıran şirketler kategorisinde ödüle layık görüldü.

Tüpraş Türkiye'nin En Büyüğü Seçildi

‘Capital 500 Araştırması Ödülleri’ kapsamında bu yıl, Türkiye'nin en büyük şirketleri kategorisinde ödül kazanan şirketler Tüpraş, OMV Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları (THY) olarak sıralanırken; cirosunu en çok artıran şirketler, Ewe Enerji, Odaş Elektrik Üretimi ve Genpower Jeneratör oldu. En çok kar eden şirketler, Turkcell Grup, Anadolu Efes Biracılık ve Enka İnşaat şeklinde sıralanırken; karını en çok artıran şirketler kategorisinde, Balıkesir Elektromekanik, Hugo Boss Tekstil ve Zorluteks Tekstil oldu. En çok ihracat yapan şirketler, Tüpraş, Ford Otosan ve Arçelik; ihracatını en çok artıran şirketler kategorisinde, Akyürek Tüketim Ürünleri, Eti Bakır ve Kerim Çelik Mamülleri ödüle layık görüldü. En çok istihdam sağlayan şirketler, Türk Telekom Grup, Arçelik, BİM Birleşik Mağazaları ve LC Waikiki Mağazacılık; istihdamını en çok artıran şirketler kategorisinde Esan Eczacıbaşı, Aksa Jeneratör, Limak Yatırım yer aldı. 

Ödülleri şirketleri adına üst düzey temsilcileri alırken, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da ödül veren kişiler arasındaydı.