27 / 05 / 2022

Caprice Gold'daki devremülkler icradan satılacak!

Caprice Gold'daki devremülkler icradan satılacak!

Fadıl Akgündüz’ün yarım kalan son büyük projesi Caprice Gold için belirsizlik sürüyor. İflas dairesi, tüm varlıkların değerini ortaya çıkardıktan sonra icradan satış için gün belirleyecek.Bu zamana birçok konut projesi yarım kalan Fadıl Akgündüz’ün yarım kalan son büyük projesi ise Bayrampaşa’da bulunan Caprice Gold isimli devre mülk projesi oldu. Projenin akıbetindeki belirsizlik sürerken, geçtiğimiz 31 Aralık tarihinde Capricegold Gayrimenkul Yatırım şirketinin iflasına karar verildi. Şirketin tasfiyesini yapacak olan iflas dairesi, tüm varlıkların değerini ortaya çıkardıktan sonra icradan satışa çıkacağı gün için karar verilecek. 

Hürriyet'te yer alan habere göre; projeden devre mülk almak için 1.2 milyon liralık yatırımda bulunan A. M.’nin açtığı davanın ardından iflas kararı alan İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin tasfiyesi için dosyayı iflas müdürlüğüne gönderdi. İstanbul 2. İflas Dairesi, şirket varlıklarının tespiti için ilgili kurumlara yazı yazdı. Yazılardan biri de Türk Patent ve Marka Kurumu’na gönderildi. 6 Şubat tarihli yazıda Capricegold Gayrimenkul adına tescilli marka ve patentlerin üzerine iflas şerhi konularak bilgi verilmesi talep edildi. Kurum, gelen yazıya 13 Şubat günü cevap verdi. Gönderilen cevapta, anılan şirket adına tescilli 17 markanın olduğu kaydedildi. Listede ‘Jet Fadıl’ markası da yer aldı.

DEĞER TESPİTİ

Şirketin tasfiyesinde bulunacak iflas dairesi, tüm varlıkların değerini ortaya çıkardıktan sonra icradan satış için gün belirleyecek. İflas dairesine gelen yazıda, şirket adına kayıtlı çok sayıda gayrimenkul ve aracın da olduğu ortaya çıktı. Şirketin iflası davasını açan Av. Mustafa Karakaya, “Diğer markalar için olduğu gibi ‘Jet Fadıl’ için de bir değer tespiti yapılacak. Bunun için bir bilirkişi raporu alınacak. Belirlenen değer üzerinden bu markanın da icradan satışı gündeme gelecek” diye konuştu. Bu arada, tasfiye edilecek şirket için şimdiye kadar 7 kişinin alacak kaydı başvuruda bulunduğu ortaya çıktı. 
 

Caprice Gold mağdurları Jet Fadıl’ın geldiğini duyunca inşaata akın etti!

Jet Fadıl mağdurları nasıl kandırıldıklarını anlattı!

Fadıl Akgündüz'ün nitelikli dolandırıcılık davası: Yeni yatırımcı arıyoruz!